• خانهاخبار برگزیدهورزشی
 • کد خبر : 992
 • تاریخ انتشار : ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۸
 • پ

  دستگیری اعضای تیم سایبری داعش در کویت، عراق و اردن

  رسانه‌های کویتی جمعه ۲۶ اوت اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور، یک کارمند دولتی مظنون به عضویت در «ارتش سایبری خلافت» وابسته به گروه داعش که چند سایت رسمی کشورهای خارجی را هک کرده، دستگیر کردند. به گزارش موج خاموش، دو روزنامه کویتی «الوطن» و ...

  رسانه‌های کویتی جمعه ۲۶ اوت اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور، یک کارمند دولتی مظنون به عضویت در «ارتش سایبری خلافت» وابسته به گروه داعش که چند سایت رسمی کشورهای خارجی را هک کرده، دستگیر کردند.

  به گزارش موج خاموش، دو روزنامه کویتی «الوطن» و «القبس» نوشتند، عثمان بن نایف (۲۶ ساله) پس از یک ماه که زیر نظر بود، بازداشت شد.

  روزنامه «القبس» به نقل از روابط عمومی وزارت کشور کویت نوشته است: «متهم اعتراف کرده که عضو اصلی تشکیلاتی است که ارتش سایبری خلافت نامیده می‌شود» گروهی که شاخه الکترونیک گروه داعش به شمار می‌آید.

  این گزارش‌ها، محل کار مظنون را ذکر نکرده‌اند اما نوشته‌اند که او در حال استفاده از کامپیوتر یکی از اداره‌های دولتی «برای هک کردن صفحات رسمی برخی از کشورهای دوست در شبکه‌های اجتماعی به منظور نشر اندیشه‌های گروه تندروی داعش دستگیر شد».

  «القبس» افزوده که مظنون، هویت همکاران خود را که سه تن هستند، فاش کرد و «با همکاری نزدیک سازمان‌های امنیتی متخصص در کشورهای دوست، دو تن از آن‌ها در عراق و یکی دیگر در اردن بازداشت شدند».

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده