• خانهدسته‌بندی نشده
 • کد خبر : 910
 • تاریخ انتشار : ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۱
 • پ

  دو برابر شدن ظرفیت باتری های هوشمند

  محققان در روشی جدید ظرفیت باتری ها را تا دو برابر بالا خواهند برد. به گزارش موج خاموش، باتری ها در  آینده افزایشی دو برابر ظرفیت قبل خود خواهند داشت. شرکت Solid Energi System  چند ماه دیگر اولین باتری فلزی از جنس لیتیوم قابل شارژ خود را به بازار ...

  محققان در روشی جدید ظرفیت باتری ها را تا دو برابر بالا خواهند برد.

  به گزارش موج خاموش، باتری ها در  آینده افزایشی دو برابر ظرفیت قبل خود خواهند داشت. شرکت Solid Energi System  چند ماه دیگر اولین باتری فلزی از جنس لیتیوم قابل شارژ خود را به بازار عرضه خواهد کرد تا از این پس تمامی دوربین ها و گوشی های هوشمند از این نوع باتری انرژی خود را تامین کنند. باتری هایی که ابتدا در پهپادها به کار رفت و سپس سازندگان به فکر استفاده از آنها در دستگاه های چند مصرفه شبیه گوشی های هوشمند، دوربین و ماشین های برقی افتادند.

  باتری های لیتیوم بخاطر ظرفیت بیشترشان مورد توجه زیادی قرار گرفتند ولی ضعف این باتری ها در مقابل شارژ شدن همیشه مطرح بوده تا اینکه امروزه یکی از دانشجویان دانشگاه MIT  با تغییر در قطب آنُد این نوع باتری ها و جایگزین کردن آن با یک ورق فلزی نازک حجم این نوع از باتری ها را تقریبا 20 درصد کم تر کرده است. ورق نازکی که علاوه بر ضخامت کمتر (ضخامتی در حد نصف آیفون 6 )  توانایی نگهداری یون های بیشتری را در خود دارد. در نتیجه دو وجه مثبت خواهد داشت. ورقه فلزی جامد را با یک لایه محلول الکترولیت غیر قابل اشتعال  مجموع کردند تا مشکل دمای باتری حل شود. نمونه ابتدایی این محصول جدید اواخر سال 2015 در ماه اکتبر رونمایی شد و توانست 12 میلیون دلار سرمایه جذب کند.

  باتری لیتیوم قابلیت‌های بسیاری از جمله غیر قابل اشتعال بودن، قابل شارژ بودن و عملکرد در دماهای مختلف را دارا است.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده