• خانهاجتماعیاخبار برگزیده
 • کد خبر : 773
 • تاریخ انتشار : ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۰
 • پ

  حمله هکرهای روس به پایانه‌های فروش اوراکل

  اوراکل در حال تحقیق در مورد نفوذ هکرها به سامانه ها یا POSهای فروش خود است. حملات یاد شده از سوی کارشناسان امنیتی به روس ها نسبت داده شده است. به گزارش موج خاموش، هکرها حداقل به 700 رایانه در سیستم سامانه فروش MICROS POS شرکت اوراکل حمله کرده و ...

  اوراکل در حال تحقیق در مورد نفوذ هکرها به سامانه ها یا POSهای فروش خود است. حملات یاد شده از سوی کارشناسان امنیتی به روس ها نسبت داده شده است.

  به گزارش موج خاموش، هکرها حداقل به 700 رایانه در سیستم سامانه فروش MICROS POS شرکت اوراکل حمله کرده و به آنها نفوذ کرده اند.

  سیستم یاد شده توسط صدها هزار هتل، رستوران، خرده فروشی و غیره در سراسر جهان برای انجام نقل و انتقالات کارت های اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد.

  این پایانه تبادل مالی سومین سیستم POS بزرگ و پرکاربرد در جهان است که بیش از 330 هزار نوع صندوق پول در جهان از آن استفاده می کنند.

  اوراکل به مشتریان خود در مورد این حمله هکری و پیامدهای آن هشدار داده ولی در مورد نحوه انجام آن یا نقص فنی عامل موفقیت هکرها جزییاتی ارائه نکرده است. قرار است ظرف روزهای آینده بررسی های مفصلی در این زمینه انجام شود.

  این شرکت مدعی است کدهای مخرب مورد استفاده هکرها در سیستم MICROS ‌را شناسایی کرده و کلمات عبور تمامی حساب های مورد پشتیبانی را برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی تغییر داده است.

  رسانه های غربی این حملات را به گروه هکری روس ‌«Carbanak gang» نسبت داده اند که قبلا هم حملات مشابهی را به خودپردازها و موسسات مالی انجام داده است.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده