• خانهدسته‌بندی نشده
 • کد خبر : 749
 • تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱
 • پ

  آسان شدن وبگردی برای نابینایان

  افزایش دسترسی عمومی به وب از جمله دلمشغولی های بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری است و شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک برای این کار به پرتاب پهپاد و ماهواره روی آورده اند. به گزارش موج خاموش، اما این مساله یک جنبه دیگر هم دارد و آن هم طراحی ابزاری ...

  افزایش دسترسی عمومی به وب از جمله دلمشغولی های بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری است و شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک برای این کار به پرتاب پهپاد و ماهواره روی آورده اند.

  به گزارش موج خاموش، اما این مساله یک جنبه دیگر هم دارد و آن هم طراحی ابزاری برای دسترسی افراد نابینا و کم بینا به فضای مجازی است.

  چنین افرادی برای مطالعه محتوای اینترنتی دشواری های جدی دارند و حالا شرکت «Braigo Labs» قصد دارد این مشکل را کمتر کند.

  این شرکت که توسط یک پسر ۱۵ ساله تاسیس شده نسخه بتای خدمات خود را به این منظور این هفته در دسترس علاقمندان قرار می دهد تا افراد کم بینا و نابینا بتوانند متون درج شده بر روی تصاویر تحت وب را بخوانند.

  «Braigo Labs» در نهایت به دنبال رونمایی از پلتفورم جامعی است که استفاده از وب را برای نابینایان و کم بینایان تا حدمعقولی ممکن کند.

  خدمات این شرکت موسوم به «Braigo» در قالب یک برنامه رایگان تحت وب در اختیار علاقمندان قرار گرفته و از ۵۰ زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند.

  این برنامه متون موجود در تصاویر را از منابع مختلف استخراج می کند تا افراد دارای مشکل بینایی راحت تر بتوانند آنها را قرائت کنند.

  «Shubham Banerjee» مدیر شرکت طراح این برنامه می گوید این یک گام رو به جلو در مسیری صحیح است. ما Braigo را محصولی برای ایجاد، پشتیبانی و توسعه اکوسیستم مورد نیاز افراد نابینا و کم بینا می دانیم و نه یک نرم افزار یا سخت افزار صرف.

  وی اولین بار دو سال قبل در ۱۳ سالگی با جمع آوری پول از شرکت اینتل برای ساخت چاپگر مورد نظرش بر سر زبان ها افتاد و بعد از دو سال شرکت خود را برای توسعه فناوری هایی که به تمام جهانیان سود برساند تاسیس کرده است.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده