• خانهاجتماعیاخبار برگزیده
 • کد خبر : 626
 • تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۸
 • پ

  تهديد در فضاي مجازي با گوشي پدربزرگ

  کارآگاهان پليس فتا استان يزد جواني را که ضمن هک تصاوير خصوصي يک خانم وي را تهديد به انتشار تصاويرش در فضاي مجازي کرده بود شناسايي و دستگير کردند. سرگرد مرتضي ابوطالبي رئيس پليس فتا استان يزد در گفتگو با موج خاموش درباره اين خبر گفت: چندي پيش بود ...

  کارآگاهان پليس فتا استان يزد جواني را که ضمن هک تصاوير خصوصي يک خانم وي را تهديد به انتشار تصاويرش در فضاي مجازي کرده بود شناسايي و دستگير کردند.

  سرگرد مرتضي ابوطالبي رئيس پليس فتا استان يزد در گفتگو با موج خاموش درباره اين خبر گفت: چندي پيش بود که خانمي جوان به اين پليس مراجعه و از تهديد فرد ناشناسي در شبکه هاي اجتماعي تلفن همراه مبني بر انتشار تصاوير خصوصي اش شکايت کرد.

  متهمه در پليس فتا به افسر پرونده گفت: “مدتي است که در يکي از شبکه هاي اجتماعي تلفن همراه عضو هستم؛ مدتي است فرد ناشناسي با دسترسي به تصاوير گوشي ام و هک آنها من را تهديد کرده چنانچه تن به خواسته هاي شيطاني اش ندهم تصاوير من را در فضاي مجازي منتشر خواهد کرد.”

  سرگرد ابوطالبي گفت: کارآگاهان پليس فتا با انجام تحقيقات لازم و کار فني و اطلاعاتي، صاحب خط موردنظر را که فرد مسني بود شناسايي و او را به پليس فتا احضار کردند.

  وي افزود: متهم در اداره پليس مورد بازجويي قرار گرفت و مشخص شد که او آشنايي به فضاي مجازي ندارد؛ فقط چندين مرتبه گوشي خود را در اختيار نوه اش قرار داده است.

  ابوطالبي گفت: با کسب اين اطلاعات، متهم اصلي پرونده به هويت “ب.ص” که جواني 24 ساله بود دستگير و براي انجام بازجويي به اداره پليس منتقل شد.

  وي افزود: متهم در پليس فتا به هک شماره همراه اين خانم در يکي از شبکه هاي اجتماعي و دستيابي به تصاوير شخصي اش اعتراف و به همراه پرونده متشکله به دادسرا معرفي شد.

  سرگرد ابوطالبي يادآور شد: خانواده ها از قرار دادن گوشي تلفن همراه خود در دسترس ديگر افراد خودداري کرده و بدانند که هر گونه سهل انگاري در اين خصوص عواقب بدي را به دنبال خواهد داشت.

  رئيس پليس فتا استان يزد همچنين در پايان خاطرنشان کرد: شهروندان از ذخيره اطلاعات و تصاوير خصوصي و خانوادگي خود در گوشي تلفن همراه خودداري کرده و بدانند که شبکه هاي اجتماعي تلفن همراه نيز فضاي امني براي دوستي با افراد غريبه نيست.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده