• خانهاخبار برگزیدهاقتصادی
 • کد خبر : 568
 • تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
 • پ

  شروع انتقال سرورهای تلگرام به ایران

  هم‌اکنون که انتقال سرور به ایران برای برخی شرکت‌ها از جمله تلگرام الزامی شده که این امر باید تا پایان سال صورت گیرد، دولت ایران چند شرکت از جمله افرانت را برای میزبانی انتقال سرورهای تلگرام به ایران تعیین کرده است. به گزارش موج خاموش، مدیرعامل ...

  هم‌اکنون که انتقال سرور به ایران برای برخی شرکت‌ها از جمله تلگرام الزامی شده که این امر باید تا پایان سال صورت گیرد، دولت ایران چند شرکت از جمله افرانت را برای میزبانی انتقال سرورهای تلگرام به ایران تعیین کرده است.

  به گزارش موج خاموش، مدیرعامل دیتاسنتر ابری افرانت گفت: پس از اینکه تلگرام ملزم به انتقال سرور به ایران شد هم‌اکنون دولت ایران چند ارائه دهنده خدمات دیتاسنتری خصوصی ایرانی را برای انتقال سرور به ایران تعیین کرده است.

  قاسم‌زاده مدیرعامل افرانت در مراسم افتتاح دیتاسنتر کلود (مرکز داده ابری) که امروز با حضور وزیر ارتباطات انجام شد ، از فراهم شدن مقدمات انتقال سرور تلگرام به ایران خبر داد.

  وی گفت: سرورهای توزیع شده یکی از استانداردهای معمول دنیاست و اگر محدودیت‌های تحریم نبود شرکت‌هایی مثل گوگل از سالها پیش سرورهای خود را در ایران مستقر کرده بودند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده