• خانه
 • کد خبر : 500
 • تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۹
 • پ

  حکم انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی چیست؟

  قانون جرایم رایانه ‌ای، مجازات انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی و پیام رسان‌های موبایلی را جزای نقدی و حبس تعیین کرده است. به گزارش موج خاموش؛ رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب ...

  قانون جرایم رایانه ‌ای، مجازات انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی و پیام رسان‌های موبایلی را جزای نقدی و حبس تعیین کرده است.

  به گزارش موج خاموش؛ رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان گیلانی مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی آنان در تلگرام و اینستاگرام، موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

  سرهنگ محمدخانی افزود: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عاملان انتشار تصاویر خصوصی شهروندان گیلانی در شبکه اجتماعی مبتنی برموبایل نسخه خارجی که دو نفر مرد 21 و 39 ساله اهل و ساکن رشت بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

  وی خاطرنشان کرد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با انتشار تصاویر خصوصی در تلگرام و اینستاگرام و نسبت دادن مطالب ناروا و خلاف واقع قصد هتک حیثیت نمودن آنها را داشتند، اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی اعلام کردند.

  رئیس پلیس فتا استان گیلان با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شدند، تصریح کرد: طبق ماده 16 فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه‌ای، هر کس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به‌نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 میلیون ریال تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده