• خانهدسته‌بندی نشده
 • کد خبر : 385
 • تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۷
 • پ

  راه اندازی اینترنت غیرقابل کنترل توسط روسیه

  روسیه در چارچوب طرح راه اندازی اینترنت بدون امکان کنترل، نخستین شبکه رایانه ای چند گره ای را راه اندازی کرد که با استفاده از رمزشناسی کوانتومی امکان هر گونه ردیابی یا رمز گشایی اطلاعات را از بین می برد. به گزارش موج خاموش، مزیت اصلی شبکه های ...

  روسیه در چارچوب طرح راه اندازی اینترنت بدون امکان کنترل، نخستین شبکه رایانه ای چند گره ای را راه اندازی کرد که با استفاده از رمزشناسی کوانتومی امکان هر گونه ردیابی یا رمز گشایی اطلاعات را از بین می برد.

  به گزارش موج خاموش، مزیت اصلی شبکه های تازه راه اندازی شده این است که با استفاده از پیشرفته ترین شیوه های کنونی نمی توان به اصل اطلاعات منتقل شده بر بستر اینترنت کوانتومی دست یافت.

  روزنامه «ایزوستیا» با اعلام خبر راه اندازی و آغاز فعالیت بخش اول اینترنت کوانتومی به نقل از متخصصان این پروژه نوشته است؛ مهم ترین کاربرد طرح آزمایشی اجرا شده، یکپارچه سازی کانال های کوانتومی در زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی موجود است.

  خبرگزاری «اسپوتنیک» در این باره نوشته است که برتری اساسی شبکه های کوانتومی در مقابل شبکه های معمولی، تامین امنیت مطالب، گفت و گوها و داده های کاربران می باشد که قابل شنود و رهگیری نخواهند بود.

  روسیه از سال‌ها پیش برنامه خودکفایی ملی در بخش‌های اینترنتی و فضای مجازی از جمله موتورهای جست و جو، شبکه های مجازی، برنامه های ضد هکری و ویروسی و همچنین ایمن سازی اطلاعات و ارتباطات را اجرا می کند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده