• خانهاجتماعیاخبار برگزیده
 • کد خبر : 367
 • تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۸
 • پ

  کلاهبرداران در کمین کلش بازها

  رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا از دام کلاهبرداران سایبری برای علاقه مندان به بازی کلش هشدار داد. به گزارش موج خاموش؛ سرهنگ علی نیک نفس افزود:این بازی جنگ قبایل یا همان آف کلنز است که فروش اکانت های بالاتر، جم یا الماس یکی از ترفندهای ...

  رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا از دام کلاهبرداران سایبری برای علاقه مندان به بازی کلش هشدار داد.

  به گزارش موج خاموش؛ سرهنگ علی نیک نفس افزود:این بازی جنگ قبایل یا همان آف کلنز است که فروش اکانت های بالاتر، جم یا الماس یکی از ترفندهای کلاهبرداری از کاربران و علاقه مندان این بازی شده است.

  به گفته وی،  پرونده های متفاوتی از کلاهبرداری درباره این بازی از کاربران فضای مجازی در پلیس فتا باز شده است.

  رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: با توجه به اینکه بازی کلش آف کلنز زمان بر است و برای رسیدن به اکانت های بالاتر نیاز به صرف زمان است به همین منظور برخی علاقه مندان این بازی زمان یا حوصله ندارند وبه دنبال خرید مراحل بالاتر این بازی هستند.

  سرهنگ نیک نفس افزود: همین امر باعث شده تا برخی کاربران که به اکانت های بالا رسیده اند اقدام به فروش اکانت خود کنند.

  وی با بیان اینکه این معاملات در بستر اینترنت و غیر حضوری انجام می شود، گفت: این امر باعث شده تا کلاهبرداران سایبری از این فرصت استفاده کنند و با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی به دنبال شکار باشند.

  رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا یادآور شد: در این تبلیغات دورغین علاقمندان را تشویق به خرید می کنند و بعد از دریافت وجه که به صورت اینترنتی واریز می شود اکانتی برای خریدار ارسال نمی شود و یا اکانت ارسالی کار نمی کند.

  وی با اشاره به نوع کلاهبرداری دیگر از طریق خرید و فروش جم یا همان الماس در این بازی گفت : سایت هایی به عنوان واسطه در زمینه خرید و فروش اکانت و الماس در بازی کلش آف کلنز وجود دارند که با دریافت اکانت ها از فروشنده و دریافت پول از خریدار به قولی این معاملات را نظارت می کنند که مشکلی پیش نیاید.

  رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا یادآور شد:  بسیاری از سایت هایی که بهعنوان واسطه یا فروشنده فعالیت دارند هیچگونه مجوزی در زمینه تجارت الکترونیک ندارند و درباره طراحان این سایت ها اطلاعاتی در هیچ جا ثبت و ضبط نشده است .

  وی توصیه کرد: خریداران اکانت و الماس بازی کلش به منظور جلوگیری از سرقت اطلاعات بانکی  و ایملیی شان در هنگام خرید دقت کنند تا در دام کلاهبرداران و سایت های فیشینگ نیفتند.

  سرهنگ نیک نفس  از هموطنان خواست در صورت مواجه با هر گونه مورد مشکوک آن را ازطریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی در میان بگذارند .

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده