• خانهاجتماعیاخبار برگزیده
 • کد خبر : 365
 • تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸
 • پ

  مراقب حملات فیشینگ باشید

  بخش عمده ای از تخلفات فضای مجازی به کلاهبرداری های مالی باز می شود و بر همین اساس لازم است، کاربران به دقت مراقب حملات فیشینگ باشند. به گزارش موج خاموش، رئیس پلیس فتای مازندران گفت: طی سال های گذشته با گسترش استفاده از شیوه های خرید الکترونیک ...

  بخش عمده ای از تخلفات فضای مجازی به کلاهبرداری های مالی باز می شود و بر همین اساس لازم است، کاربران به دقت مراقب حملات فیشینگ باشند.

  به گزارش موج خاموش، رئیس پلیس فتای مازندران گفت: طی سال های گذشته با گسترش استفاده از شیوه های خرید الکترونیک افراد بسیاری نیز به سودجویی پرداخته و تلاش دارند از این فضا سوء استفاده های مالی داشته باشند.

  سرهنگ حسن محمدنژاد افزود: این افراد سود جو با به کارگیری شیوه های مختلف سعی در فریب کاربران و سوء استفاده از شماره حساب و موجودی آنها می کنند و بر همین اساس تاکنون در این زمینه هشدارهای متعددی داده شده و بارها به مردم تاکید شده است که در ارتباط با فیشینگ دقت داشته باشند.

  وی با بیان اینکه فیشینگ تلاشی برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذر واژه، اطلاعات حساب بانکی واز طریق جعل یک وب سایت، آدرس ایمیل گفته می شود، افزود: شبکه های اجتماعی و وب سایت های پرداخت آنلاین از جمله اهداف حملات فیشینگ هستند.

  سرهنگ حسن محمدنژاد گفت: ایمیل هایی که با این هدف ارسال می شوند و حاوی پیوندی به یک وب سایت هستند در اکثر موارد حاوی بدافزار هستند.

  رئیس پلیس فتای مازندران به کاربران اینترنتی هشدار داد: همواره پیش از انجام تراکنش های اینترنتی از صحت آدرس وب سایت اعلام شده در پیامک ها و یا تبلیغات اینترنتی اطمینان حاصل کنند، زیرا ممکن است این آدرس ها ظاهری موجه داشته باشند، ولی شما را به سایتی جعلی هدایت کنند.

  وی ازشهروندان خواست : در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش “گزارش وب ‌سایت ‌های متخلف”  گزارش کنند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده