• خانهاقتصادیخبر برتر
 • کد خبر : 333
 • تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۰
 • پ

  آغاز فاز سوم فیلترینگ هوشمند

  مدتی است بحث جایگزینی فیلترینگ هوشمند به‌جای روش‌های قدیمی سر زبان‌ها افتاده و تاکنون بخش‌هایی از آن به‌صورت آزمایشی اجرا شده است. به گزارش موج خاموش، بتازگی مدیرعامل شرکت زیرساخت از وارد شدن فیلترینگ هوشمند به فاز سوم این طرح خبر داده است. ...

  مدتی است بحث جایگزینی فیلترینگ هوشمند به‌جای روش‌های قدیمی سر زبان‌ها افتاده و تاکنون بخش‌هایی از آن به‌صورت آزمایشی اجرا شده است.

  به گزارش موج خاموش، بتازگی مدیرعامل شرکت زیرساخت از وارد شدن فیلترینگ هوشمند به فاز سوم این طرح خبر داده است.

  محمدجواد آذری جهرمی در خصوص اجرای این طرح می‌گوید: «فیلترینگ هوشمند در سه فاز اجرایی خواهد شد که فاز دوم باید تا اردیبهشت 95 انجام می‌شد، اما اکنون با تاخیر روبه‌روست و تا پایان آذر این فاز به پایان می‌رسد.»

  فیلترینگ هوشمند در مرحله ابتدایی و در فاز یک روی یکی از شبکه‌های اجتماعی اجرا شد و به گفته آذری جهرمی با نتایج خوبی همراه بوده است. اما با شروع فاز دوم طرح که به تغییر محل استقرار تجهیزات از زیرساخت به لایه دسترسی -همان شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس- مربوط است، با کندی‌هایی روبه‌رو شده است.

  همچنین مدیرعامل شرکت زیرساخت اجرای این طرح را بسیار کارآمد اعلام کرده به طوری که در طرح آزمایشی، محتوای مجرمانه در شبکه مورد آزمایش روزانه 5 درصد بود و بعد از اجرای فیلترینگ هوشمند به زیر یک درصد رسیده است.

  در واقع کارگروه فیلترینگ یک میلیون و ۲۰۰ هزار عنوان برای فیلتر شدن اعلام کرده بود که فیلترینگ هوشمند ۹۵ میلیون مورد را شناسایی و محدود کرد. شواهد نشان‌ می‌دهد از ابتدای سال آینده باید منتظر اجرای جدی طرح فیلترینگ هوشمند در فضای وب ایران باشیم.

  گزارش از مائده گیوه چین

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده