• خانهاجتماعیخبر برتر
 • کد خبر : 235
 • تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۷
 • پ

  سایت‌های جعلی درگاه بانکی و افشای اطلاعات حساب بانکی قربانیان

  رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که در فضای مجازی با راه اندازی سایت های جعلی درگاه بانکی اقدام به کپی برداری غیر مجاز از اطلاعات حساب کاربری قربانیان خود می كرد. به گزارش موج خاموش، سرهنگ سیدموسی حسینی گفت: کارشناسان پلیس فتا ...

  رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که در فضای مجازی با راه اندازی سایت های جعلی درگاه بانکی اقدام به کپی برداری غیر مجاز از اطلاعات حساب کاربری قربانیان خود می كرد.

  به گزارش موج خاموش، سرهنگ سیدموسی حسینی گفت: کارشناسان پلیس فتا استان فارس هنگام رصدهای خود در فضای مجازی متوجه سایتی شدند که به عنوان فروشگاه اینترنتی اقدام به فروش لوازم جانبی رایانه فعالیت خود را انجام می دهد و برای پرداخت وجه جنس خریداری شده بوسیله مشتریان خود از درگاه جعلی بانکی استفاده می كند و در آخر هیچ جنسی برای مشتریان که همانا قربانیان او بودند، نمی فرستد.

  وی ادامه داد: متاسفانه در چند سال گذشته عده ای افراد سودجو برای کسب درآمد غیر مشروع خود اقدام به طراحی سایت هایی كرده اند که شبیه به سایت های شناخته شده و یا درگاه های اصلی بانک ها می باشند اما در واقع این تارنما ها جعلی بوده و فرد کلاهبردار با طراحی غیرمجاز خود اقدام به سرقت اطلاعات حساس کاربران می كنند.

  رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: یکی از وظایف پلیس فتا گشت زنی و رصد فضای مجازی می باشد که بلافاصله پس از روئیت موارد مجرمانه، با اقدامات فنی خود پس از شناسایی بزه کاران با عوامل خاطی طبق قوانین برخورد می کند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده