• خانهدسته‌بندی نشده
 • کد خبر : 126
 • تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۰
 • پ

  داستان‌های عجیب افرادی که در اپل کار می‌کنند

  سه نفر از کارمندان اسبق اپل که در فروشگاه‌های این شرکت موسوم به Apple Store فعالیت می‌کردند، روایت‌های عجیب، باورنکردنی و غیرمعمول را از محل کار خود توصیف کرده‌اند. به گزارش موج خاموش، اپل بر اساس برنامه‌ریزی‌های خود از همه کارمندان خواسته است ...

  سه نفر از کارمندان اسبق اپل که در فروشگاه‌های این شرکت موسوم به Apple Store فعالیت می‌کردند، روایت‌های عجیب، باورنکردنی و غیرمعمول را از محل کار خود توصیف کرده‌اند.

  به گزارش موج خاموش، اپل بر اساس برنامه‌ریزی‌های خود از همه کارمندان خواسته است تا جزییات مربوط به کابل (Lightning) به صورت محرمانه باقی بماند و حتی کارمندانی که در فروشگاه‌ها کار می‌کنند هم چیزی در مورد آن ندانند.

  همین مسئله باعث شد شرکت اپل پیش از آنکه گوشی هوشمند آیفون ۵ را روانه بازار کند، این کابل‌ها را در فروشگاه‌های خود عرضه کند تا کارمندانی که در این فروشگاه‌ها کار می‌کنند نیز نتوانند اطلاعات زیادی در مورد آنها کسب کنند. در آن زمان هر یک از فروشگاه‌های اپل کابل‌های (Lightning) را با سیستم ارتباطی ۳۰ پین به صورت مخفیانه در اختیار می‌گرفتند.

  زمانی که اپل از گوشی هوشمند آیفون ۵ رونمایی کرد، کارمندان فروشگاه‌های اپل برای نخستین بار این کابل‌ها را از نزدیک دیدند و متوجه شدند فناوری ارتباطی ۳۰ پین در آنها به کار گرفته شده است.

  یکی از این کارمندان می‌گوید: «از عجیب‌ترین اتفاقاتی که در زمان کار کردن در فروشگاه اپل تجربه کردم مربوط به فردی می‌شود که به فروشگاه مراجعه کرده بود. او یک دستگاه آیفون آسیب دیده را مقابل من گذاشت و گفت که گوشی هوشمندش کار نمی‌کند. من کاملا مودبانه از او پرسیدم چه اتفاقی برای آیفون او افتاده است. او توضیح داد که در حال صحبت کردن با آیفون خود بود که ناگهان دمای گوشی بسیار افزایش یافت و حتی باعث شد دستان او بسوزد. من گوشی را به بخش (Genius Room) بردم تا آن را باز کنم… من متوجه شدم در بخش داخلی گوشی یک نوع مایع وجود دارد. زمانی که این مسئله را با کاربر درمیان گذاشتم، او گفت که پس از آتش گرفتن گوشی سعی کرد آن را زیر آب بگیرد تا جلوی سوختن بیشتر گوشی گرفته شود. البته در آخر مشخص نشد گوشی او آتش گرفته یا در آب افتاده است.»

  بیشتر داستان‌هایی که این افراد روایت کردند مربوط به فرآیند تعویض رایگان گوشی هوشمند آیفون می‌شود و با این وجود، آنها به شرایط عجیب کاری خود هم اشاره کرده‌اند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده