• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 107206
 • تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۸
 • پ
  مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور مطرح کرد:

  استان یزد نمادی از بهره وری در حوزه کشاورزی

  علیرضا بزرگی گفت: توسعه بخش کشاورزی از مسیر توسعه سرمایه گذاری می‌گذرد و یکی از سیاست‌های اصلی دولت سیزدهم تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است.

  شریف خبر؛«علیرضا بزرگی» مشاور وزیر و مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور در سفر به یزد و در برنامه افتتاح از پروژه های کشاورزی استان یزدگفت: توسعه بخش کشاورزی از مسیر توسعه سرمایه گذاری می‌گذرد و یکی از سیاست‌های اصلی دولت سیزدهم تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است.

  وی ماموریت اصلی شرکت شهرکها را کمک به سرمایه گذاری ساده تر و با سرعت بیشتر عنوان کرد و گفت: به لطف خدا ریل‌گذاری های خوبی جهت تسهیل گری سرمایه گذاری صورت گرفته است.

  وی اظهار کرد:اولین موضوع در این شرکت جذابیت برای سرمایه گذاران است و در همین راستا واگذاری زمین را آسانتر کردیم به طوری که قبلا واگذاری با پرداخت اولیه ۳۰ درصد توسط سرمایه گذار انجام می‌شد که در دستورالعمل جدید تنها ۱۰ درصد مبلغ باید پرداخت شود. همچنین باز پرداخت مبلغ سه ساله بوده است که در حال حاضر به ۱۰ تا ۱۲ سال افزایش یافته است.

  بزرگی گفت:در رابطه با هزینه های زمین بسته های تشویقی در نظر گرفته شده است به طوری که اگر سرمایه‌گذار تعجیل در اتمام پروژه داشته باشد و طبق بازه زمانی انجام شود به ازای هر یک ماه یک درصد تخفیف تشویقی صورت می گیرد.

  وی ادامه داد:سرمایه‌گذارانی که توان ایجاد زیرساخت‌ها را داشته باشند در صورتی که در بازه زمانی مورد نظر کار را به اتمام برسانند ۳۰ درصد مبلغ زمین توسط شرکت به آنها تخفیف داده میشود.

  علیرضا بزرگی دیگر بسته تشویقی را در رابطه با مجوزها عنوان کرد و گفت: درحال حاضر در بخش مجوزها سرمایه گذاران درگیر اخذ مجوزها نمی شوند و همه مراحل اخذ مجوز توسط شرکت انجام میشود که این کارباعث می شود مجوز زودتر گرفته شود و عملا ارزش افزوده را به دنبال دارد.

  مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور هدف اصلی شرکت شهرکها را ارزان سازی از طریق تکنولوژی و انبوه سازی عنوان کرد و گفت: به لطف خدا در حوزه بهره برداری شهرکهای گلخانه ای، شیلاتی و دامپروری رشد خوبی داشتیم و اعتبارات خوبی نیز از محل سفرهای استانی ،مبدل سازی و هم از حوزه منابع داخلی گرفتیم.

  بزرگی ادامه داد:امیدواریم بتوانیم  توسعه شهرک ها به عنوان یک نظام بهره برداری موثر و بهره ور را در کشور داشته باشیم .

  این مقام مسوول اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۷۰ شهرک گلخانه‌ای، ۱۵ شهرک شیلاتی و ۳۵ شهرک دامپروری در بخش دولتی و تقریباً ۱۰۰شهرک خصوصی نیز داریم که یکی از رویکردهای اصلی این سازمان توسعه شهرک های خصوصی است .

  بزرگی در رابطه با ارزیابی وضعیت پروژه های کشاورزی در یزد گفت: استان یزد نمادی از بهره وری در حوزه کشاورزی است و با توجه به محدودیت هایی که استان یزد به خصوص در مسئله آب داشته است به نسبت داده ها،ستانده های  بیشتری داشته است و کشاورزان یزدی در حوزه طیور و گلخانه از تراز بالایی برخوردار هستند و خوشبختانه اشتغال زایی خوبی ایجاد شده است.

  خبرنگار:فاطمه معلم

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده