• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 107189
 • تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
 • پ

  نیازمند رشد و بالندگی انقلاب در جنگ شناختی هستیم/رسانه‌ها از حالت انفعالی خارج شوند

  فرمانده سپاه الغدیر یزد ضمن تاکید بر حفظ و استمرار انقلاب اسلامی و نیز رشد و بالندگی آن در جنگ شناختی با دشمن، مهمترین وظیفه خطیر رسانه‌ها در این جنگ شناختی و ترکیبی را یادآور و خواستار خروج رسانه‌ها از حالت انفعال شد.

  شریف خبر؛ فرمانده سپاه الغدیر یزد ضمن تاکید بر حفظ و استمرار انقلاب اسلامی و نیز رشد و بالندگی آن در جنگ شناختی با دشمن، مهمترین وظیفه خطیر رسانه‌ها در این جنگ شناختی و ترکیبی را یادآور و خواستار خروج رسانه‌ها از حالت انفعال شد.

  سردار «حسین زارع کمالی» شامگاه چهارشنبه دوازدهم بهمن ماه  ۱۴۰۲ ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: امروز حفظ و استمرار انقلاب اسلامی که به الگویی برای جنبش‌های اسلامی در سراسر دنیا تبدیل شده، حائز اهمیت است و در این راستا نیازمند رشد و بالندگی انقلاب در جنگ شناختی و ترکیبی با دشمن هستیم.

  وی افزود: انقلاب اسلامی که سال ۱۳۵۷ در اوج مظلومیت و محرومیت پیروز شد، امروز در چها و چهارمین سالگرد پیروزی خود بر حکومت جور در اوج اقتدار قرار دارد و تمام شیطنت‌های کنونی دشمن نیز به خاطر همین اقتدار جمهوری اسلامی است.

  سردار زارع کمالی خاطرنشان کرد: دشمنی که امروز در تمام توطئه‌ها و شیطنت‌های خود علیه کشورمان به ویژه در حوادث اخیر که حداقل امیدوار به تجزیه کشور تحت سلطه استکبار جهانی بود، شکست خورده‌، از این ملت پیروی ولایت عصبانی است لذا سعی دارد با روایتگری به نفع خود و شبهه افکنی و ادراک سازی و تسخیر افکار جوانان، مردم را نسبت به انقلاب بدبین، نسبت به مسئولان بی اعتماد و نسبت به آینده، ناامید کند.

  وی گفت: در این راستا باید همگان به ویژه اصحاب رسانه تلاش کنند که علی‌رغم تمام کمبودها و کسری‌ها در برابر دشمن تا دندان مسلح همانند جنگ سخت و دوران دفاع مقدس، در جنگ شناختی و ترکیبی که حرف اول و آخر آن را رسانه می‌زند، پیروز و فاتح میدانها باشند.

  فرمانده سپاه الغدیر استان به عملکرد خوب رسانه‌های استان طی سالهای اخیر در نمایش تمدن غنی مردم این سرزمین در جریان کرونا، در حوادث غیرمترقبه مانند سیل‌های سالجاری، حادثه قطار یزد – مشهد و استقبال و حضور مردم عاشق ولایت در سفر اخیر ریاست جمهوری به یزد را ستود.

  وی با اشاره به سرمایه‌گذاری عظیم دشمن در اغتشاشات اخیر و به دنبال آن هجمه به نهاد مردمی سپاه و بسیج و به تازگی توهین به قران و اعتقادات دین مبین اسلام، بیان کرد: دشمن با برنامه‌ریزی و غافل از سرمایه‌های غنی این سرزمین، هر از گاهی نقاط مهم کشورمان را هدف قرار می‌دهد لذا مهمترین وظیفه امروز رسانه‌ها نشان دادن اهداف و راه و روش دشمن است.

  وی تاکید کرد: البته کار رسانه‌ها در این عرصه نابرابر، بسیار دشوار است و باید جهادی در این عرصه که تاکید دشمن در آن بر یاس و ناامیدی مردم از انقلاب است، وارد میدان شویم.

  سردار زارع کمالی همچنین گفت: رسانه‌ها باید از حالت انفعالی خود خارج شوند و اجازه ندهند که از جانب دشمن ضربه بخوریم بلکه باید با شناسایی برنامه‌های دشمن، به مقابله با آنها بپردازند.

  وی با اشاره به مولفه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی، بر لزوم بازگویی این مولفه‌ها در عرصه‌های مختلف به مردم تاکید کرد.

  فرمانده سپاه الغدیر استان همین‌طور بر انجام جهاد خدمت‌رسانی به مردم تاکید و عنوان کرد: اعتقاد قلبی داریم که اگر برای این مردم هزاران بار جان بدهیم، باز هم کم است لذا باید این را در عمل و با جهاد خدمت‌رسانی به مردم و رفع مشکلات آنها نشان دهیم.

  گفتنی است؛ در این نشست پوستر دستاوردهای یکساله سپاه الغدیر استان در قالب ۴۴ خدمت رونمایی شد.

  از جمله این خدمات می‌توان به آبرسانی به ۴۲ روستا در استان، بهسازی ۷۵ رشته قنات به ارزش ۱۷ میلیارد ریال، اعزام ۱۷۶ تیم پزشکی تخصصی، عمومی و تیم‌های بهداشتی و درمانی به مناطق کم برخوردار استان و ارائه خدمات رایگان به بیش از ۷۰۰۰ نفر، حمایت مادی و معنوی بیش از ۲۰ طرح دانش بنیان و فناور، تسهیل گری و خدمات به بیش از ۹۶۰ زوج نابارور، برگزاری بیش از ۹۰۰ کارگاه آگاه سازی پیرامون جمعیت و فرزندآوری، همچنین افتتاح ۳۸ کارگاه تولیدی و مشاغل خانگی خرد و کلان ویژه زنان سرپرست خانواده، کمک به اشتغال ۷۰ نفر در دانش بنیان‌ها و ساخت و بهسازی ۱۳۰ واحد مسکونی ویژه محرومین و عارضه یابی و مانع زدایی از ۶۰ معدن استان را ذکر کرد.

  منبع:ایسنا

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده