• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 106938
 • تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
 • پ
  رئیس دانشگاه فرهنگیان یزد خبر داد:

  کسب رتبه های برتر توسط دانشجو معلمان یزد در سطح کشور

  رییس دانشگاه فرهنگیان یزد با اشاره به جایگاه برتر این دانشگاه در سطح کشور کمبود فضای خوابگاهی ،آموزشی و همچنین هیئت علمی را مهم ترین چالش این دانشگاه عنوان کرد.

  شریف خبر؛ «منصور دهقان» رئیس دانشگاه فرهنگیان یزد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: دانشگاه فرهنگیان دانشگاه ماموریت محور است که ماموریت آن تربیت معلم تراز جمهوری اسلامی است.

  دهقان ادامه داد: مهمترین رکن جامعه آموزش و پرورش است و مهمترین رکن آموزش و پرورش نیز معلم است لذا نقش دانشگاه فرهنگیان به این علت که متولی تربیت معلمان است از اهمیت بالایی برخوردار است.

  دهقان افزود: دانشگاه فرهنگیان یزد مانند سایر دانشگاه‌های کشور دارای دو پردیس خواهران و برادران است و در حال حاضر ۲۰۰۰ دانشجو در ۱۰ رشته کارشناسی پیوسته تحصیل می کنند و ۵۰۰ مهارت آموز که فارغ التحصیلان برتر دانشگاه ها و اکثرا در دوره های ارشد و دکترا هستند مشغول به مهارت آموزی هستند که پس از مدت یک سال به عنوان معلم مشغول به خدمت می شوند.

  وی ادامه داد:در دانشگاه فرهنگیان از سال ۹۱ که مراکز تربیت معلم تجمیع و تبدیل به دانشگاه فرهنگیان شد تا به الان ۴۰۰۰ مهارت آموز و۳۰۰۰ دانشجوی کارشناسی پیوسته فارغ التحصیل شده اند.امسال نیز ۵۰۰ دانشجو در سطح استان یزد به این دانشگاه راه یافتند.

  رییس دانشگاه فرهنگیان یزد گفت:خوشبختانه دانشگاه فرهنگیان یزد به مانند آموزش و پرورش استان از جایگاه خوبی برخوردار است و در همه زمینه ها به ویژه در بعد فرهنگی جز دانشگاههای برتر کشور است و در دو سال اخیر دانشجو معلمان این دانشگاه موفق به کسب رتبه اول بین دانشگاه‌های کشور شدند.

  دهقان در همین رابطه ادامه داد:در سال جاری ۴۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه توانستند در طرح شهید وزوایی بنیاد نخبگان پذیرفته شوند.که این دانشجویان در حوزه های مختلف علمی به دانشگاه کمک میکنند، بنیاد نخبگان نیز متقابلا امتیازهای خاصی برای ادامه تحصیل،مسکن و ازدواج این دانشجویان در نظر میگیرد.

  دهقان در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی فصلنامه علمی تخصصی مطالعات بین رشته ای در آموزش خبر داد که به زودی اولین شماره آن منتشر خواهد شد.

  وی همچنین از برگزاری همایش ملی آموزش علوم تجربی در سطح کشوری خبر داد و گفت: شرکت کنندگان تا ۱۱ دی ماه مقالات خود را ارائه میکنند و پس ازداوری در تاریخ ۱۱اسفند ماه و با حمایت دانشگاهها،آموزش و پرورش و صداوسیما،این همایش برگزار خواهد شد.

  دهقان گفت: ۲۱و۲۲  آذرماه نیز دوره توانمند سازی و دانش افزایی برای ۱۵۰ نفر از دبیران صنفی رفاهی با حضور مقامات ارشد دانشگاه های فرهنگیان کشور و مسئولین استان را پیش رو داریم که در محل تالارفرهنگیان برگزار خواهد شد.

  دهقان اظهار کرد:از دیگر طرح هایی که دانشگاه فرهنگیان سعی بر اجرای آن در این دانشگاه دارد تقویت دانشجو معلمان در حوزه منظومه آثارشهید مطهری است که با محتوای آثار این شهید آشنا بشوند و در این زمینه تفاهم نامه های همکاری نیز با نهادهای مختلف صورت گرفته است.

  رییس دانشگاه فرهنگیان گفت:در طرح جهاد تربیتی دانشجو معلمان ما با حضور درمناطق محروم به دانش آموزان محروم از تحصیل آموزش می دهند که تا به الان و در سه فازی که این طرح صورت گرفته است ۴۰۰۰ دانش آموز از نعمت آموزش برخوردار شدند.

  رییس دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به سوال خبرنگار شریف خبر در رابطه با موضوع مهمترین چالش این دانشگاه گفت:در حال حاضر مشکل ما کمبود فضای خوابگاهی وآموزشی است که با کمک خیران به صورت موقت حل شده است ولی از لحاظ استاندارد هنوز نیاز به حمایت داریم.

  در ادامه ی این نشست دهقان به معرفی دیگر اقدامات صورت گرفته از جمله راه اندازی موزه اسناد و مفاخر دانشگاه فرهنگیان، ایجاد تشکل و انجمن های دانشجویی ،فعالیت های فرهنگی مشق عشق، دوشنبه های قرانی ،برنامه و مسابقات ورزشی پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد.

  خبرنگار:فاطمه معلم

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده