• خانهاجتماعیفرهنگی
 • کد خبر : 106930
 • تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
 • پ

  سی و دومین جشنواره تئاتر استان یزد با حضور ۶ اثر نمایشی

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در نشست خبری سی و دومین جشنواره تئاتر استان یزد گفت: پس از اعلام فراخوان، 11 اثر در این جشنواره ثبت نام کردند که بعد از بازبینی و انتخاب آثار، هشت اثر به عنوان کارهای پذیرفته شده معرفی شدند.

  شریف خبر؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در نشست خبری سی و دومین جشنواره تئاتر استان یزد گفت: پس از اعلام فراخوان، 11 اثر در این جشنواره ثبت نام کردند که بعد از بازبینی و انتخاب آثار، هشت اثر به عنوان کارهای پذیرفته شده معرفی شدند.

  عابدی ادامه داد: یکی از کارها از شهرستان میبد با مصدومیت نقش اول کار و یکی از کارها نیز به دلیل حضور بازیگران در خارج از استان انصراف دادند و در نهایت شش اثر در جشنواره حضور دارند.

  وی افزود: زمان برگزاری جشنواره از سه شنبه هشتم تا دهم آذرماه است و مردم میتوانند در تالار هنر یزد به تماشای آثار بپردازند. همچنین اختتامیه و معرفی آثار برگزیده در دهم آذرماه در محل تالار فرهنگ برگزار میشود.

  عابدی با اشاره به شرایط اخیر کشور گفت: متاسفانه شاهد هجمه و فشار روی هنرمندان هستیم و به صورت ناجوانمردانه هنرمندان را تحت فشار قرار میدهند و با رفتارهای غیر انسانی هنرمندان ما را تهدید میکنند که کار نکنند.

  وی بیان کرد: اگر ببینیم از ناحیه خاصی این فشارها صورت میگیرد مورد پیگرد قانونی قرار میدهیم و در شبکه‌های اجتماعی شاهد تروریسم رسانه ای علیه هنرمندان هستیم.

  وی بیان کرد: بسیاری از هنرمندان ما زندگی خود را از طریق هنر خود ادامه میدهند و بعد از پشت سر گذاشتن دوران کرونا و تعطیلی کار آنها، چند ماهی فضای فعالیت مجدد هنری رونق گرفته بود اما متاسفانه به دلیل فشارهای یک عده، همچنان شاهد تعطیلی فعالیت های هنرمندان هستیم و به این روش اعتراض داریم.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده