• خانهاجتماعیاخبار برگزیده
 • کد خبر : 106757
 • تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
 • پ
  در طرح اتوبوس خبر شهرداری یزد مطرح شد:

  حفظ یزد از بحران سیل نیازمند ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار!

  محی الدینی در حضور خبرنگاران و در بازدید از سیل بندهای یزد گفت: آزادسازی مسیل های رودخانه مرکزی یزد جهت پیشگیری از سیل به ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

  شریف خبر؛ابوالقاسم محی الدینی شهردار یزد در این بازدید با اشاره به بارش های اخیر در ماه های گذشته که خسارات زیادی را به سطح شهر یزد و استان وارد کرد گفت: یکی از موضوعات اساسی با توجه به در پیش بودن زمستان و بارش در استان، در خصوص سیل بندها و مسیل روخانه مرکزی شهر یزد است.

  وی گفت: ما در استان در یک سال گذشته شاهد بارش هایی بودیم که حداقل در یکصد سال گذشته بی سابقه بوده است و همین امیر نیز باعث وارد شدن خسارت های زیادی به منازل مردم و همچنین فضای شهری بودیم.

  محی الدینی بیان کرد: متاسفانه با توجه به عدم بارش در سال های اخیر شاهد تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر بودیم که مسیل های ورودی آب ها را در ورودی شهر و همچنین سطح شهر و رودخانه مرکزی را مسدود کرده اند ولی در بارش اخیر اهمیت این موضوع دوچندان شد و ما نیز به این بحث ورود جدی داشته ایم.

  وی گفت: در سطح شهر یزد 4 منطقه سیل بندی داریم که هر کدام از آنها دارای چند سیل بند هستند و هم اکنون نیز در بالا دست پارک کوهستان سیل بندهایی در حال ایجاد کردن هستیم که 150 هزار متر مکعب گوراب و سرریز به سیل بند بعدی منتقل می شود که اعتبار این سیل بند بالغ بر 3 میلیارد تومان بوده است.

  شهردار یزد بیان کرد: برای سیل بند  نزدیک به پارک علم و فناوری و پشت پارک کوهستان یزد نیز اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که این سیل بند یکی از سیل بندهای اصلی شهر یزد است که مانع ورود سیل آب ها به ورود شهر می شود.

  وی گفت: این سیل بند که بزرگترین سیل بند شهر است حدود 500 تا 600 هزار متر مکعب آب را در خود جای می دهد.

  امین خبیری رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری نیز در این خصوص گفت: بعد از اتفاقات سیل مرداد ماه به منظور تکمیل سیل بندقطعه  4 تمهیداتی اندیشیده شد که سیل بند جدید نیز احداث شد که با عرض تاج 5 متر، طول 750 متر و 3 متر ارتفاع و همچنین حجم آبگیر 215 هزار متر مکعب آب در نظر گرفته شده است.

  روخانه مرکزی شهر یزد نیز از مکان های دیگری بود که خبرنگاران از آن بازدید کردند و شهردار یزد نیز در این خصوص بیان کرد: یکی از مشکلات عمده ما مسدود شدن مسیر سیل در رودخانه مرکزی شهر یزد بود که متاسفانه در سال های اخیر این اتفاق صورت گرفته بود ولی پس از اتفاقات اخیر سیل یزد تمهیداتی در خصوص آزادسازی آنها انجام شده و هم اکنون نیز مقدار زیادی از آن نیز پیگیری و آزاد شده است و در حال اجرای آن هستیم.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده