• خانهاجتماعیاخبار برگزیده
 • کد خبر : 106619
 • تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
 • پ
  در بیست و ششمین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان مطرح شد:

  مباحث فرهنگی و اجتماعی در دستورکار مدیریت ارشد استان

  بیست و ششمین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان صبح روز گذشته با محوریت ارایه اقدامات برنامه‌های تحولی یزد نوین در حوزه سامان خانواده در سالن اندیشه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد برگزار شد.  شریف خبر؛بیست و ششمین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان صبح روز گذشته با محوریت ارایه اقدامات برنامه‌های تحولی یزد نوین در حوزه سامان خانواده در سالن اندیشه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی سازمان، در این نشست دکتر جعفر رحمانی شمسی معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با تاکید بر اهمیت عملیاتی شدن برنامه‌های تحولی یزد نوین در حوزه سامان خانواده،گفت: یکی از مهمترین موضوعات در دستور کار مدیریت ارشد استان مباحث فرهنگی و اجتماعی است.
  دکتر جعفر رحمانی شمسی گفت: اعتبارات پژوهشی استان از منابع یک درصد هزینه‌ای به پژوهش در خصوص موضوعات فرهنگی و اجتماعی استان اختصاص یافته است.
  معاون آمار و اطلاعات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان يزد با بيان اينكه متوسط رشد اقتصادي كشور در دهه ۹۰ هجري شمسي، حدود يك درصد بوده است، اظهار داشت: اقتصاد حال حاضر ما منبع محور است که نیاز به تغییر رویکرد در استان داریم.
  دكتر رحماني به نرخ بيكاري ۷.۷ درصد استان اشاره کرد و با بيان اينكه نرخ بيكاري پايين براي استان يزد نگراني‌هايي را هم ايجاد مي‌كند، اظهار داشت: استان يزد هنوز مسير توسعه صنعتي و معدني دارد اما نيروي كار بومي براي ورود به اين شغل‌ها را ندارد لذا ممكن است شاهد مهاجر پذيري به استان باشيم.
  به گفته وی، نمی‌توان جلوی مهاجرت‌های داخلی به استان را گرفت اما باید با مدیریت درست مهاجرت مباحث فرهنگی و اجتماعی آنان کنترل شود.
  وی با توجه فرمایشات مقام معظم رهبری اهمیت مساله فرهنگ، اظهار داشت: مسیر توسعه از ترویج فرهنگ متناسب با آن عبور می‌کند و نهاد خانواده محوری‌ترین رکن جهت‌گیری‌ جامعه به شمار می‌آید.
  وی در پایان از اداره ‌کل ورزش و جوانان، شهرداری یزد، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد، اداره کل بهزیستی استان، اداره کل تبلیغات اسلامی استان و حوزه علمیه استان به ترتیب به عنوان مسئول کمیته‌های ترویج، تسهیل، تشکیل خانواده، تحکیم خانواده، تکلیف خانواده و تعالی خانواده خواست تا با هماهنگی کافی و وافی برای پیشبرد اهداف پیش‌بینی شده در طرح سامان خانواده اقدام کنند.
  در ادامه محمدحسین رحیمی نسب مدیر طرح سامان خانواده به ارايه گزارشي از وضع موجود و اقدامات صورت گرفته در خصوص برنامه‌های تحولی یزد نوین در این حوزه پرداخت و گفت: طرح شش محوری سامان خانواده با هدف حل مشکلات اصلی و اجرایی در حوزه ازدواج و خانواده تدوین شده است.
  رحیمی نسب افزود: در این طرح شش محور ترویج، تسهیل، تشکیل خانواده، تحکیم خانواده، تکلیف خانواده و تعالی خانواده دیده‌شده که باید شش گروه تخصصی برای هر محور تشکیل شود و هر نهاد مسئولیت یک محور را با همکاری دستگاه‌های مختلف بر عهده بگیرد.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده