• خانهاجتماعیاخبار برگزیدهسلامت
 • کد خبر : 106607
 • تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
 • پ

  بالغ بر ۳۳۰ هزار نفر از اقشار مختلف تحت پوشش بیمه سلامت هستند

  مدیر کل بیمه سلامت استان یزد از راه اندازی صندوقی جهت پوشش هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت به میزان ۸۰ تا ۱۰۰ درصد خبر داد.

  شریف خبر؛ مدیر کل بیمه سلامت استان یزد از راه اندازی صندوقی جهت پوشش هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت به میزان ۸۰ تا ۱۰۰ درصد خبر داد.

  «محمد دریجانی» امروز چهارشنبه چهارم آبان‌ماه به مناسبت هفته بیمه سلامت در جمع خبرنگاران از تشکیل صندوق بیماران خاص و صعب العلاج بیمه سلامت خبر داد و تصریح کرد: این صندوق بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت شامل بیماران اوتیسم، تالاسمی، هموفیلی، نارسایی مزمن کلیوی، ام اس، دیالیز، بال پروانه‌ای و چند بیماری مادرزادی را تحت خدمات رسانی قرار می دهد و از ۸۰ تا ۱۰۰ درصد از هزینه‌های درمانی آنان را پرداخت می‌کند.

  وی افزود: در حال حاضر بیماران خاص حتماً باید در بخش دولتی تحت درمان قرار گیرند که در استان یزد نیز عمدتاً خدمات به این بیماران در مراکز درمانی دولتی ارائه می شود.

  دریجانی خاطرنشان کرد: در حوزه ناباروری نیز با توجه به سیاست جوانی جمعیت، تمام هزینه‌های فرایند درمان زوج‌های نابارور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته که در بخش دولتی ۹۰ درصد و در بخش خصوصی تا ۷۰ درصد هزینه ها پوشش داده می شود و خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شده است.

  وی با بیان این که میزان موفقیت در درمان ناباروری ۳۰ تا ۳۳ درصد است،‌ گفت: برای تعداد درمان در این حوزه محدودیتی نیز لحاظ نشده و حداکثر تا سه مرتبه در سال امکان بهره گیری از خدمات بیمه‌ای حوزه ناباروری قراهم شده است.

  به گفته وی، خوشبختانه از شروع این طرح تاکنون ۳۵۰۰ زوج در استان مراجعه داشته‌اند لذا به صورت ویژه پرداخت‌هایی در این رابطه داریم.

  این مسئول با بیان این که هزینه درمان هر زوج نابارور بین ۷ تا ۱۲ میلیون تومان است، اظهار کرد: تاکنون حدود ۱۰ میلیارد تومان در این رابطه از سوی بیمه سلامت به مراکز درمانی مربوطه پرداخت شده است.

  وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: هیچ محدودیتی در پوشش بیمه سلامت در استان نداریم، مگر آنهایی که خواستار درمان در مراکز بخش خصوصی را دارند و اخیراً نیز براساس آمارها استقبال خوبی را درخصوص مراجعه به مراکز دولتی شاهد هستیم.

  دریجانی با اشاره به بهره مندی ۳۳۰ هزار نفر در استان از بیمه سلامت، گفت: این اداره کل ماهیانه ۳۳ تا ۳۵ میلیارد تومان پرداخت به مراکز درمانی دارد که البته ۷۰ درصد هزینه‌ها مربوط به بیماران سایر استانهاست.

  وی در پایان به سامانه«بیمه سلامت ایرانیان»و همچنین شماره ی پاسخگوی 1666جهت ارتباط مردم با بیمه سلامت و خدمات غیرحضوری اشاره کرد.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده