• خانهاجتماعیسلامت
 • کد خبر : 106362
 • تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
 • پ

  ابتلای قطعی ۴ نفر به بیماری وبا در یزد

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به مثبت شدن تست وبای یک بیمار دارای علائم در شهرستان مهریز طی هفته‌های اخیر، اعلام کرد: سه مورد دیگر بیمار مبتلا به وبا در استان شناسایی شد.

  شریف خبر؛معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به مثبت شدن تست وبای یک بیمار دارای علائم در شهرستان مهریز طی هفته‌های اخیر، اعلام کرد: سه مورد دیگر بیمار مبتلا به وبا در استان شناسایی شد.

  دکتر «محسن میرزایی» با اشاره به شناسایی موارد جدید وبا در استان، اظهار کرد: براساس آزمایش های انجام شده، یک بیمار در تفت، یک بیمار در ابرکوه و یک بیمار در یزد شناسایی شده اند.

  وی ادامه داد: این افراد از زائران عراق بوده و نمونه‌ها توسط موکب‌های ایرانی در عراق و مرزها از بیماران گرفته شده است که پس انجام ازمایش، نتایج مثبت تست از طریق وزارت بهداشت به این معاونت اعلام شد.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد یادآور شد: پیش از این نیز یک مورد مبتلای قطعی به وبا در شهرستان مهریز که از چذابه بازگشته بود، مثبت اعلام شد.

  میرزایی افزود: موارد مشکوک به این بیماری برای تشخیص و درمان آن هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

  وی تاکید کرد: مهمترین راه مقابله با بیماری و جلوگیری از گسترش وبا، رعایت بهداشت فردی به ویژه شست و شوی دست ها، پرهیز از خوردن آب، غذا، سبزیجات و میوه آلوده است.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: تاکنون هیچ گونه مورد فوتی در اثر ابتلا به بیماری وبا در استان وجود نداشته است.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده