• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 106322
 • تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
 • پ

  یزد؛ استان پیشرو در توسعه خوشه های موفق کسب وکار

  به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد، محمد دهقان مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد در نشستی با شرکت کنندگان اولین دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه های کسب و کار در استان یزد اظهار کرد:

  شریف خبر؛به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد، محمد دهقان مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد در نشستی با شرکت کنندگان اولین دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه های کسب و کار در استان یزد اظهار کرد: استان یزد جزو اولین استان های کشور است که تجربه توسعه خوشه ای کسب و کار را با همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران دارد.
  وی با اشاره به آغاز توسعه خوشه های کسب کار از اوایل دهه هشتاد افزود: تجربه توسعه خوشه های کسب و کار در استان یزد با توسعه خوشه نساجی و همراه با خوشه هایی چون سفال لالجین همدان و خوشه ادوات کشاورزی مازندران که اولین خوشه های کسب و کار در کشور بودند شکل گرفت.
  دهقان با بیان اینکه امیدوارم این دوره اموزش شروع موثری برای شرکت کنندگان در امر توسعه خوشه ها باشد ادامه داد: سیاست اصلی توسعه در همه کشورهای توسعه یافته، توجه به رشد صنایع کوچک و متوسط است و در کشور ما نیز برای تنوع سازی در اقتصاد؛ چه در حوزه صنعت و چه در سایر حوزه ها باید به این صنایع توجه ویژه شود.
  مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد تصریح کرد: ایجاد و توسعه خوشه های کسب و کار یکی از بهترین شیوه های موثر در رشد صنایع کوچک و متوسطه است و اگر خوشه ای درست شناسایی، اجرا و پیاده سازی شود می تواند نتایج بسیار مثبتی در جهت ایجاد تنوع و رشد اقتصادی داشته باشد.
  دهقان با بیان اینکه موفقیت یک خوشه کسب و کار وابسته به عاملین و تیم توسعه آن خوشه است و عاملین نقش کلیدی را در به ثمر رسیدن خوشه ایفا می کنند خاطرنشان کرد: اینکه عاملین توسعه خوشه ها چگونه بتوانند تمام ذیفتعانش را اعم از فعالین و صاحبین کسب و کار، سایرنهاد و دستگاه های دولتی به ویژه شرکت شهرکهای صنعتی استان را با روند خوشه خود همراه کنند، نقش اصلی عامل توسعه خوشه قلمداد می شود.
  وی در پایان دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه های کشور در استان یزد را فرصت خوبی برای انتقال تجربیات خوشه های موفق عنوان کرد و گفت: امیدوارم شرکت کنندگان در این دوره بتوانند با کسب تجربه و آموزش های لازم در استان خود برای ایجاد و توسعه خوشه ها مثمر ثمر باشند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده