• خانهاجتماعیاخبار برگزیدهجامعه و شهری
 • کد خبر : 106237
 • تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
 • پ
  امانی در صحن شورا؛

  شهرداری تهران از حکم حادثه متروپل عبرت بگیرد

  عضو شورای اسلامی شهر تهران از شهرداری تهران خواست که از حادثه متروپل آبادان درس عبرت بگیرد.

  ناصر امانی

  شریف خبر؛ ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران امروز در صحن شورا طی تذکری گفت: قوه قضاییه حکم حادثه متروپل را با سرعت خیلی خوبی صادر کرد. محتوای حکم برای ما و شهرداری تهران بسیار آموزنده است. از 21  متهم پرونده متروپل 12 نفر مدیران شهری آبادان هستند که سهم‌شان حدود 60 درصد است. از این 12 نفر چهار نفر شهرداران و یا سرپرستان شهرداری در مقاطع مختلفی که این پروژه داشته ساخته می‌شده بودند و 8 نفر سرپرست یا شهردار منطقه یک شهرداری آبادان  که این پروژه در آنجا بوده و بقیه یا معاونین فنی عمرانی یا معاونین شهرسازی آن منطقه بودند که به انفصال‌های بلند مدت یا کوتاه مدت از خدمت محکوم شدند.

  او با بیان اینکه چهار  تخلف مهم برای این افراد در حکم آمده است، تاکید کرد: خواهش می‌کنم دوستان شهرداری، مرکز حقوقی و حوزه شهرسازی شهرداری این حکم را تجزیه و تحلیل کنند برای پیشگیری از این که در تهران با چنین حادثه ای رو‌به‌رو نشویم. وقتی حادثه‌ای رخ می‌دهد در ابتدا موجی ایجاد می‌شود و چند هفته در شورا بحث حادثه متروپل بود و خیلی از اعضای شورا به بازدید آنجا رفتند و گزارش دادند برای این که آموزنده باشد و پیش‌گیری کنیم و از این حوادث در سطح کشور عبرت بگیریم.

  امانی ادامه داد: عناوین چهار تخلف عبارتند از: اول؛ شهرداری آبادان در مرحله صدور پروانه ساخت تخلف کرده است؛ اعمال نظارت ناکافی و غیر اصولی از سوی شهرداری آبادان در هنگام صدور پروانه و انجام مراحل قانونی بدون رعایت مقررات طرح تفضیلی و اخذ کمیسیون ماده پنج. دوم؛ تخلف شهرداری آبادان در گزارش نظارت ناکافی و غیر اصولی در زمان ساخت علی  رغم این که مهندس ناظر در کمیته به شهرداری منطقه این تخلف را گزارش کرده بوده است. سوم؛ عدم اعمال نظارت و کنترل اصولی در طراحی و مراحل اجرایی پروژه مشارکتی احداث ساختمان متروپل از سوی نماینده شهرداری؛ چون مشارکتی بوده شهرداری یک نماینده داشته و نماینده شهرداری موظف بوده کنترل کند که کنترل انجام نگرفته است.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده