• خانهاجتماعیاخبار برگزیدهانتظامی و حوادث
 • کد خبر : 105402
 • تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴
 • پ
  مهدی عباسی مطرح کرد:

  حواسمان به کیفیت بخشی حوزه ساخت و ساز باشد

  رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران از نحوه اجرا مصوبه نما در شهرداری تهران گلایه کرد و خواستار پیگیری انجام سرشماری نفوس در کشور به ویژه در پایتخت از سوی شهردار تهران در هیات دولت شد.

  مهدی عباسی

  شریف خبر – یاسمین بخشی؛ مهدی عباسی در تذکر پیش از دستور خود در هفتاد و هفتمین جلسه شورا با بیان اینکه یکی از شعارهای مدیریت شهری افزایش کمی و کیفی خدمات به ویژه در حوزه شهرسازی بود، گفت: کیفیت بخشی به نحوه صدور پروانه ساختمانی با تسریع در صدور آن یکی از برنامه های شهرداری تهران بود .

  عباسی با بیان اینکه چهار ماه قبل مصوبه طراحی و پایش نماهای شهر تهران را داشتیم که قرار بود این مصوبه به فرآیند صدور پروانه کمک کند، گفت: قرار بود این مصوبه از منظر شهری نیز صیانت کند و با اینکه چهار ماه از این مصوبه گذشته ایرداتی به این مصوبه وارد است.

  وی با اشاره به این ایرادات گفت: اعضای کمیت های نما انتخاب شدند اما  به دلیل اختلال در سامانه‌های شهرداری که حدود دو ماه است ایجاد شده ارجاع پرونده ها با اختلال مواجهه است.

  عباسی با بیان اینکه سامانه بررسی در کمیته نما باید مورد بازنگری قرار گیرد و ایرادات آن رفع شود، گفت: قرار بود که مجموعه ای از نماهای منتخب و  ارزشمند ایجاد شود اما هنوز این اتفاق رخ نداده است و متاسفانه در نظارت بر نماها ضعف وجود دارد و نماهای مصوب با نماهای اجرا شده منطبق نیست و همچنین گزارشات واصله به شورا دقیق نیست.

  وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سرشماری اشاره و اظهار کرد: سرشماری نفوس و مسکن هر 10 سال یکبار اتفاق می افتد اما با توجه به کرونا و اتفاقات ناشی از آن لازم است که یکبار دیگر سرشماری نفوس و مسکن  انجام شود چرا که ما به آمار دقیقی برای برنامه‌ریزی احتیاج داریم از شهردار تهران می خواهم که با اولویت تهران این موضوع را در هیات دولت مطرح کند.

  مهدی چمران نیز در  واکنش به این تذکر گفت: نظارت بر نما بر عهده مهندس ناظر است و باید در این مورد با سازمان نظام مهندسی صحبت کنیم تا نظارت دقیق‌تری بر نماها توسط مهندس ناظر انجام گیرد.

  وی تاکید کرد که مهندسین ناظر نسبت به تغییر نماها نظارت جدی تری داشته باشند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده