• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104857
 • تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۶
 • پ
  در نخستين نشست شوراي اقامه نماز سازمان؛

  تفاهم‌نامه برنامه‌هاي مصوب دوسالانه ۱۴۰۱-۱۴۰۲ سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان و ستاد اقامه نماز منعقد شد

  در اولين نشست شوراي اقامه نماز سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان در سال جديد كه صبح روز پنجشنبه نوزدهم خردادماه با حضور مدير ستاد اقامه نماز در سالن احرام‌پوش اين سازمان برگزار شد، تفاهم‌نامه برنامه‌هاي مصوب دوسالانه ۱۴۰۱-۱۴۰۲ سازمان مديريت و ...


  به گزارش شریف خبر؛ به نقل از روابط عمومي سازمان، دكتر مجيد دهقاني‌زاده رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان در اين نشست با ابراز تاسف از حادثه تلخ و ناگوار قطار محور مشهد به يزد، درگذشت جمعي از زائران حرم رضوي را تسليت گفت و از خداوند براي مصدومان و بازماندگان اين حادثه شفاي عاجل و صبري جزيل خواستار شد.
  دكتر دهقاني‌زاده با توجه به اهميت اقامه نماز در ادارات دولتي خواستار تغيير رويكرد ستاد اقامه نماز استان از ادارات به سمت جامعه شد و گفت: بايد تدابيري انديشيده شود تا به عنوان استان پايلوت در فضاي غيراداري به مساله اهميت نماز پرداخته شود.
  رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان افزود: وضعيت اقامه نماز در ادارات دولتي به نسبت جامعه در جايگاه بهتري بوده و نياز است تدابيري براي آموزش و ترويح فرهنگ اقامه نماز در ميان جامعه و نسل‌هاي جديد انديشيده شود.
  دكتر دهقاني‌زاده با بيان اينكه جامعه اسلامي و جامعه امام زماني بايد نگاهش به نماز متفاوت‌تر از اين باشد، بيان داشت: سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان آمادگي خود را براي پشتيباني ستاد اقامه نماز در راستاي امر آموزش و ترويح فرهنگ اقامه نماز در جامعه اعلام مي‌كند.
  وي خواستار هم‌افزايي ظرفيت عظيم مجموعه‌هاي مختلف فرهنگي استان در اين خصوص شد و گفت: در حوزه فرهنگي بايد به جاي كار در زمينه سخت افزاري به مسايل نرم اين حوزه پرداخت تا اثر مطلوب آن را در جامعه بيش از پيش احساس كرد.
  در ادامه حجت الاسلام سيد اكبر موسوي مدير ستاد اقامه نماز استان از اهميت اين فريضه الهي سخن گفت و بيان داشت: ۱۱۰ آيه از آيات كلام الله مجيد، ۳۰ هزار حديث از مجموع ۱۲۰هزار حديث فقهي و ۴ هزار مساله واجب و مستحب در خصوص نماز وجود دارد كه نشان از اهميت اين فريضه الهي است.
  حجت الاسلام موسوي با بيان اينكه نماز نه تنها مهمترين ركن دين است، بلكه اولين دستور و حكم الهي در دين نيز مي‌باشد، افزود: نماز مهمترين امر الهي است اما جالب است كه بدانيم نماز نه تنها مهمترين و مؤثرترين امر و دستور الهي است بلكه اولين حكمي است كه از طرف خداوند بر بندگان واجب شده است.
  وي با تاكيد بر اينكه اقامه نماز مهم بوده و همه ما نسبت به اين امر مسئوليت داريم، مومن را از منظر قرآن كسي معرفي كرد كه در زمان قدرت نيز نماز را اقامه مي‌كند.
  سپس جلال عرب‌خردمند دبير شوراي اقامه نماز سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان يزد به تشريح دستور كارهاي اين نشست پرداخت و گفت: برنامه‌هاي مصوب دوسالانه ۱۴۰۱-۱۴۰۲ اين سازمان تهيه شده است.
  عرب خردمند افزود: برنامه‌هاي مصوب دوسالانه ۱۴۰۱-۱۴۰۲ اين سازمان با توجه به توصيه مقام معظم رهبري مبني بر بهره‌گيري از همه ظرفيت‌ها و امكانات موجود در راستاي ترويج و توسعه فرهنگ اقامه نماز و اجرايي كردن مفاد آيين‌نامه ترويج فرهنگ نماز مصوب هيئت وزيران موضوع اجراي طرح بومي سازي و متناسب سازي برنامه‌هاي توافق شده سنواتي دستگاه‌هاي مركزي در سطح استان نهايي شده است.
  معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان، اظهار داشت: اين برنامه پس از برگزاري جلسات مشترك تخصصي و كارشناسي ميان مسئولان و كارشناسان اين سازمان و ستاد اقامه نماز استان مورد بررسي و تصويب قرار گرفت.
  عرب‌خردمند‌ با اشاره به اينكه برنامه‌هاي مصوب دوسالانه ۱۴۰۱-۱۴۰۲ اين سازمان قرار است در قالب تفاهم‌نامه اي به امضاي معاون توسعه مديريت استاندار، رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و مديرستاد اقامه نماز برسد، گفت: اين برنامه دوسالانه با ۱۹ عنوان در سه راهبرد مديريتي- تمهيدي، آموزشي-پژوهشي و تبليغي- ترويجي در قالب برنامه‌هاي ابلاغي دستگاه مركزي و پيشنهادي دستگاه استاني(بومي ابتكاري) تهيه و تنظيم شده است.
  در پايان اين نشست، تفاهم‌نامه برنامه‌هاي مصوب دوسالانه ۱۴۰۱-۱۴۰۲ سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان به امضاي دكتر مجيد دهقاني‌زاده و حجت الاسلام سيد اكبر موسوي رسيد.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده