• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104701
 • تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
 • پ

  نهمین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان یزد برگزار شد

  نهمین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان با محوریت ارایه گزارش اقدامات برنامه‌های تحولی حوزه گردشگری صبح امروز در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد.

  به گزارش شریف خبر؛ به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، در این نشست دکتر مهران فاطمی استاندار یزد با اشاره به رسالت مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان، بیان داشت: برنامه‌های تحولی یزد نوین با هدف انجام کارهای بزرگ و جدید در استان شکل گرفته که ساماندهی و توسعه فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی یزد یکی از این پروژه‌هاست.
  دکتر فاطمی احداث و راه‌‌اندازی باند دوم فرودگاه یزد را برای استان مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: نگاه مسئولان به فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی یزد باید برای صد سال آینده باشد و با این دید ساماندهی آن را دنبال کنند.
  استاندار یزد توسعه حمل و نقل ریلی استان را برای رفاه هرچه بیشتر مردم دارالعباده مهم خواند و تاکید کرد: دستگاه متولی باید با جدیت مساله صدور مجوز شرکت مسافربری را پیگیری کند.
  دکتر فاطمی با بیان اینکه باید سهمیه استان در قطارهای عبوری را افزایش داد، گفت: دستگاه‌های ذیربط باید جوابگوی مردم باشند و اقدامات خود را در راستای حل مشکلات حمل و نقل ریلی برای مردم شرح دهند.
  وی رمز موفقیت یک استان را اتکاء و استفاده از ظرفیت، اختیارات و منابع داخلی دانست و گفت: هراستانی که بتواند هماهنگی بین‌بخشی را مطلوب‌تر انجام دهد در به نتیجه رساندن امور موفق‌تر است.
  رییس مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خواست تا برنامه‌های تحولی یزد نوین را برای نخبگان و مردم استان تبیین کند.
  دکتر فاطمی در این خصوص گفت: مردم، نخبگان و جامعه دانشگاهی استان باید از برنامه‌های تحولی یزد نوین باخبر باشند تا نظرات و پیشنهادات خود را در راستای هرچه بهتر شدن این برنامه‌ها ارایه دهند.
  وی در پایان خواستار جمع‌بندی و ارایه فاز دوم برنامه‌های تحولی یزد نوین شد و گفت: برنامه‌های تحولی شهرستان نیز پیگیری و اجرا شود.
  دکتر مجید دهقانی‌زاده نیز در این نشست به ارایه گزارشی از برگزاری جلسات پیشین مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان پرداخت و اظهار داشت: تاکنون در محورهای تامین آب، اقتصاد دانش‌بنیان، انرژی‌های تجدیدپذیر و خورشیدی، پوشاک، طرح سامان خانواده و کشاورزی با حضور دستگاه‌های متولی و مسئولان پیگیری‌های ویژه این مرکز هشت نشست برگزار شده است.
  دکتر دهقانی‎‌‌زاده با اشاره اقدامات صورت گرفته در رابطه با فاز دوم برنامه‌های تحولی یزد نوین، گفت: 21 نشست علاوه بر جلسات مرکز در ساعات غیر اداری و با محوریت‌های بازرگانی خارجی و داخلی، بهداشت و درمان، ریل و صنایع جوار ریلی، قطعه‌‌سازی و ماشین‌سازی و معدن برگزار شده است.
  وی ابراز امیدواری کرد: تا چند روز آینده فاز دوم برنامه‌های تحولی یزد در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ارایه خواهد شد.
  در ادامه دکتر احمد آخوندی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، به تشریح برنامه‌ها، پروژه‌ها و اقدامات صورت گرفته ذیل محور توسعه گردشگری استان پرداخت.
  دکتر آخوندی جذب 200 هزار گردشگر ورودی خارجی به استان در افق برنامه و جذب 4 میلیون گردشگر داخلی به استان را از اهداف کلان محور توسعه گردشگری در برنامه‌های تحولی یزد نوین برشمرد و افزود: توسعه زیرساخت‌های گردشگری، تنوع‌بخشی گردشگری استان‎، ایجاد منطقه آزاد یا ویژه گردشگری و استفاده از تکنولوژی‌های جدید در گردشگری از برنامه‌های عملیاتی اولویت‌دار محور توسعه گردشگری استان یزد است.
  وی در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی استان که یکی از پروژه‌های تعریف شده در توسعه زیرساخت‌های گردشگری است، گفت: تاسیس شرکت حمل و نقل ریلی استان و خرید واگن و لوکوموتیو، راه اندازی قطار سریع السیر در مسیرهای پر تردد و تکمیل مسیر ریلی مثلث طلایی گردشگری ایران با همکاری اداره‌کل راه‌آهن استان به عنوان دستگاه متولی در حال پیگیری است.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده