• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104698
 • تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹
 • پ
  محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

  فراهم نمودن بستر کارآفرینی و مشاغل خانگی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار

  تفاهم نامه همکاری بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد به منظور ایجاد مشاغل پایدار و باثبات برای فارغ التحصیلان دانشگاهی منعقد شد.

  شریف خبر؛به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: تفاهم نامه همکاری بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد به منظور ایجاد مشاغل پایدار و باثبات برای فارغ التحصیلان دانشگاهی منعقد شد.
  محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف اصلی این تفاهم نامه را ایجاد اشتغال و توسعه مشاغل خانگی، استعداد یابی، هدایت شغلی، مشاوره جویندگان کار و کارفرمایان در مراکز و شعبه های دانشگاه فنی و حرفه ای، انجام فعالیتهای مشاوره ای، پژوهشی و آموزشی در زمینه های شغلی و اشتغال و استفاده از سایر ظرفیتهای طرفین عنوان کرد.
  وی با بیان اینکه بیشترین سهم بیکاری استان را فارغ التحصیلان دانشگاهی به خصوص اختصاص داده اند تصریح کرد: توانمند سازی فارغ التحصیلان دانشگاهی، ایجاد انگیزه و راه اندازی کسب وکار، فراهم نمودن بستر کارآفرینی و مشاغل خانگی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی به فارغ التحصیلان جهت راه اندازی کسب و کار و … از جمله اهداف دیگری است که این تفاهم آن را دنبال می کند.
  محمدرضا فلاحتی مدیرکل این اداره ضمن اشاره به عملکرد مناسب دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: در سال های اخیر دانشجویان زیادی پس از فارغ التحصیل شدن در انتخاب یک شغل مناسب دچار مشکل شده اند ولی دانشجویانی که از مراکز آموزش فنی و حرفه ای مدرک دریافت می کنند اغلب بعنوان یک کارآفرین فعالیت خود را آغاز می کنند؛ جامعه امروز به تکنسین و افراد ماهر نیاز دارد.
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در ادامه با اشاره به ظرفیت های موجود جهت حمایت از فارغ التحصیلان مراکز فنی و حرفه ای گفت: فارغ التحصیلان دانشگاهی که یک حرفه را آموخته اند و توانایی راه اندازی یک کسب و کار را داشته باشند، بر اساس این تفاهم نامه از منابع موجود به واجدین شرایط تسهیلات کم بهره تعلق می گیرد.
  فلاحتی با اعلام اینکه 17 رشته آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای در سامانه مشاغل خانگی شناسایی شده است، گفت: به منظور تسریع در اجرای این تفاهم نامه و اطلاع رسانی سریع تر به جامعه هدف، رشته هایی که در سامانه مشاغل خانگی تعریف شده و در این دانشگاه نیز تدریس می شود در اولویت ثبت نام قرار گرفتند و فارغ التحصیلان رشته های یاد شده در تفاهم نامه می توانند درخواست خود را ثبت کنند.
  وی اعطای تسهیلات اشتغالزای مشاغل خانگی را هدفمند عنوان کرد و اظهار کرد: در سالهای اخیر برخی افراد به نام راه اندازی مشاغل خانگی وام هایی با بهره پایین دریافت کردند که در برخی موارد این پول را در مسیر دیگری مورد استفاده قرار دادند؛ با اولویت قرار دادن دانشجویان و افراد دارای فن و حرفه خاص، سعی کردیم تسهیلات به افراد توانمند تعلق گیرد تا اشتغال بصورت واقعی انجام شود.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده