• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104607
 • تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
 • پ
  با هدف به هم رسانی کارآموز، کارجو و کارفرما؛

  اولین نمایشگاه کار در دانشگاه یزد برگزار شد

  اولین نمایشگاه کار با هدف به هم رسانی کارآموز، کارجو و کارفرما در حوزه آی سی تی و ایجاد فضای مناسب برای برقراری ارتباط بهتر میان کارفرمایان با کارجویان و به ویژه دانشجویان، در دانشگاه یزد برگزار شد.

  به گزارش شریف خبر؛ به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، دکتر احمدرضا فقیه خراسانی رییس پردیس فناوری و صنعتی گفت: این رویداد با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، پردیس فناوری و صنعتی و دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه یزد به همراه انجمن های علمی مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر و مدیریت بازرگانی این دانشگاه و با حضور تعداد زیادی از ‌کارجویان و شرکت‌ها به‌منظور تبادل اطلاعات در رابطه با مشاغل موردنیاز و معرفی شرکت‌هایشان برگزار شد.
  وی با بیان اینکه دانشگاه یزد برای اولین بار برگزاری نمایشگاه کار را تجربه کرده است، گفت: برگزاری این رویداد یکی از رسالت های مهم دانشگاه است و دانشگاه های مختلف در دنیا این رویداد را برگزار می کنند تا به نوعی بتوانند به اشتغالزایی دانشجویان کمک کنند و بر این اساس پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد نیز تصمیم گرفت این نمایشگاه را به صورت پایلوت و به عنوان اولین رویداد در استان یزد در حوزه آی تی برگزار کند.
  به گفته وی این نمایشگاه فرصتی را فراهم می کند تا دانشجویان و متقاضیان جویای کار بتوانند با شرکتهای حاضر در نمایشگاه آشنا شده و فرصتهای شغلی مورد علاقه خود را مشخص کنند. در واقع نمایشگاه فضایی را ایجاد می‌کند که سازمان‌ها برند کارفرمایی خود را نشان داده و در عین حال از میان جوانان و افراد مستعد نیز دعوت به همکاری کنند.
  دکتر فقیه خراسانی با اشاره به اینکه شرکت‌ها در نمایشگاه کار، نمایی از سازمان، ماهیت کسب و کار، شیوه انجام و فرهنگ و ارزش‌های خود را برای کارجویان به نمایش می‌گذارند افزود: بالغ بر ۳۰ شرکت در حوزه آی سی تی از فعالین سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت های آی تی مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد در این نمایشگاه با بیش از ۵۰۰ فرصت شغلی حضور داشتند که در نهایت هر شرکتی به طور متوسط نزدیک به ۳۰ رزومه شغلی از دانشجویان دریافت کرد تا بعد از این رویداد برای مصاحبه کارآموزی و یا استخدام با آنها تماس گرفته شود.
  رییس پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد افزود: در نمایشگاه مذکور شرکت ها در رسته های شغلی توسعه و مهندسی نرم افزار، شبکه و سرور، فروش و بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ و سئو، کال سنتر، تولیدات گرافیکی و مدیریت منابع انسانی شرکت کردند.
  وی گفت: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه نشست توجیهی کارآموزی ویژه متقاضیان اخذ دروس کارآموزی برگزار و در خصوص کسب مهارتهای سخت و نرم، دغدغه های شغلی و اینکه چگونه این دوره برای آنها با بهره‌وری بیشتری انجام شود، توضیحات کلی ارائه شد.
  وی تاکید کرد: برگزاری موفقیت آمیز این رویداد کمک خواهد کرد تا در آینده به صورت گسترده تر و در حوزه های مختلف با حضور فعالان حوزه صنعت، اصناف و شرکت های دانش بنیان برگزار شود و متقاضیان بیشتری جذب بازار کار شوند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده