• خانهجامعه و شهریدسته‌بندی نشده
 • کد خبر : 104603
 • تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲
 • پ
  معاون استاندار لرستان

  طرح‌های بزرگی در راستای توسعه شهری خرم‌آباد در دست بررسی است

   «احمد رضا دالوند» در جهت توسعه شهری خرم‌آباد طرح‌های بزرگی در دست بررسی است گفت: امیدواریم با همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌ها بتوانیم بخشی از این عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

  به گزارش خبرنگار شریف خبر از خرم‌آباد، «احمدرضا دالوند» شامگاه شنبه در آیین رونمایی از کتاب بافت تاریخی خرم‌آباد اظهار داشت: از آنجا که مرکز پژوهش‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر فرصتی برای بررسی نقاط ضعف و قوت شهر خرم‌آباد به شمار می‌آید بهتر است در این مرکز از افراد صاحب قلم، اندیشمند و فرهیخته بهره گرفت تا شاهد اتفاقات خوبی در حوزه مدیریت شهری باشیم.

  وی افزود: با توجه به اینکه مرمت بافت تاریخی خرم‌آباد کاری ارزشمند فرهنگی محسوب می‌شود باید این کار زیر نظر کارشناسان و متخصصان میراث فرهنگی استان انجام گیرد.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان مهم‌تر از اجرای طرح مرمت را نگهداری از بافت تاریخی دانست و عنوان کرد: نگهداری از بافت تاریخی نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و لازم است شهرداری از مجوز ساخت طبقاتی در این منطقه خودداری کند.     طرح “استفاده بهینه از اشیاء باستانی” تاراج و غارت میراث فرهنگی با مجوز قانونی است

  وی بیان کرد: از آنجا که شهر خرم‌آباد ظرفیت بزرگی در بحث گردشگری و جذب گردشگر دارد، مرمت و احیای بافت تاریخی این شهر علاوه‌ بر اینکه ظرفیت بزرگی در جذب گردشگر و تبدیل خرم‌آباد به مقصد گردشگری به شمار می‌آید سبب حفظ فرهنگ اصیل مردم نیز می‌شود.

  دالوند با بیان اینکه در جهت توسعه شهری خرم‌آباد طرح‌های بزرگی در دست بررسی است خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌ها بتوانیم بخشی از این عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور  گسترده گردشگران در نوروز 1401 در استان اشاره کرد و بیان کرد: نوروز امسال شاهد حضور کم‌سابقه گردشگران و میهمانان نوروزی در خرم‌آباد بودیم به‌ طوری‌که که تمام ظرفیت‌های پیش‌بینی شده برای اسکان پر شده بود.

  انتهای پیام/

   

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده