• خانهاخبار برگزیدهدسته‌بندی نشدهسلامتفوتبال داخلیورزشی
 • کد خبر : 104573
 • تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
 • پ

  «استقلال جنوب لالی»، باشگاهی که اراده بزرگی دارد اما ….؟!

  سرویس ورزشی شریف خبر، از قدیمی ترین باشگاه های مردمی خوزستان و کشور است با قدمتی نزدیک به 60 سال فعالیت مستمر در شهری که فوتبال جزئی از زندگی آن هاست. تیمی که اساس و پایه آن در آبی ترین محله ایران یعنی نقش جهان لالی بنا نهاده شد و تنها منطقه ...

  سرویس ورزشی شریف خبر، از قدیمی ترین باشگاه های مردمی خوزستان و کشور است با قدمتی نزدیک به 60 سال فعالیت مستمر در شهری که فوتبال جزئی از زندگی آن هاست. تیمی که اساس و پایه آن در آبی ترین محله ایران یعنی نقش جهان لالی بنا نهاده شد و تنها منطقه کشور است که شهرداری شهر به احترام علاقه شدید اهالی اش و اینکه جمعیت چند صد نفری این محله صد در صد طرفدار استقلال بوده و هستند، پرچم استقلال را در میدان مرکزی این محله برافراشته و نصب کرده است.

  استقلال لالی پس از افتخارات فراوان فوتبالی در سطح شهر و گاهی در استان با کمترین بضاعت و امکانات هم اکنون از یک تیم ورزشی صرفا فوتبالی به یک باشگاه بزرگ مکتبی تبدیل شده است. باشگاهی که فراتر از رنگ ها و سلیقه ها و نگاه ها تنها برای آبروی فوتبالی مردم یک شهر اصیل و نجیب تلاش می کند. باشگاهی که فراخوان عمومی اش زبانزد اهالی فوتبال خوزستان شده است. فراخوانی که در آن اعلام شده هر نوجوان و جوان مستعد فوتبالی که در شمال خوزستان و شهرهای مظلوم و محرومی همچون لالی، اندیکا، مسجدسلیمان، سردشت دزفول، عنبر و هفت شهیدان که پول و پارتی و شرایط فعالیت ورزشی ندارد به این باشگاه مراجعه کند تا بتواند قدمی به آرزوهای فوتبالی اش نزدیک تر شود.

  باشگاه استقلال لالی علیرغم نام و عنوان و لوگو و رنگ لباسش به پایگاهی برای پرسپولیسی ها و دیگر هواداران تیم های دیگر تبدیل شده است تا یک مکتب اخلاقی و وحدت بخش جدید در عرصه فوتبال معرفی کند. باشگاهی که تلاش کرده نیمی از فعالیت هایش در بسترهای اجتماعی و فرهنگی باشند تا بتواند کمی از بحران های این حوزه های منطقه محرومشس را نیز جبران کند.

  باشگاهی که چندین جوان معتاد منطقه را تا حد معرفی به تیم های استانی همراهی و حمایت کرده است و این ها همه در صورتی است که از هیچ جایی حمایت نمی شود. نه از سوی مردمی که چندان توان مالی ندارند و از سوی ده ها اداره و نهادی که می توانند و می دانند که این شهر نیاز به یک تحول در حوزه ورزش دارد.

  هوشنگ نوبخت مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال جنوب لالی در این خصوص به خبرنگار ما می گوید: خدا را گواه می گیرم که من و سرمربی زحمتکش تیمم جناب آقای داود حسین پور و البته تعدادی دلسوز دیگر که عضو هیئت مدیره و کادر فنی تیم هستند باید از پول جوراب و بیمه و توپ این بچه های محروم ولی به شدت مستعد را فراهم کنیم تا دیگر اموراتی که یک ورزشکار نسبتا حرفه ای احتیاج دارد اما دریغ از یک قدم و حمایت از سوی ده ها نهادی که وظیفه شان مراقبت و حمایت از همین جوانان بیکار و در معرض خطرهای مختلف اجتماعی است.

  نوبخت افزود: لالی محروم است ولی فقیر نیست چون یک منطقه کاملا نفتی، گازی، معادنی و در جوار بزرگترین سدها و پروژه های پتروشیمی و غیره است اما اراده ای برای کمک به مردم این منطقه از این همه ظرفیت وجود ندارد. مردم شهر به شدت مایوس و بیکار و افسرده اند و یک باشگاه مستقل مردمی و پرطرفدار و اخلاق محور همچون استقلال جنوب می تواند با حضور در لیگ های استانی تحولی عظیم در روح و روان و شادابی و سلامت جوانان به شدت مستعد این شهر بردارد.

  وی یادآور شد: افتخار می کنم که از 6 سالگی همراه و همدم این باشگاه بودم . از هواداری تا مدیرعاملی و هرگز نمی گذارم که پرچم این مکتب بزرگ مردمی و ورزشی زمین بماند اما به همه مسئولین استانی و شهرم لالی متذکر می شوم که خودشان را در قبال فرزندان این منطقه محروم و مستعد به خواب نزنند. وقتی طرح و برنامه ای برای این همه جوان ندارند لااقل به ما کمک کنند تا بتوانیم رسالت مان را در قبال این جوانان به انجام برسانیم.

  مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال جنوب لالی گفت: نماینده مجلس، فرماندار، اداره کل ورزش و جوانان، هیئت فوتبال استان، شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی، اداره ورزش و جوانان و حتی آموزش وپرورش و ناحیه مقاومت بسیج و دیگر شخصیت های حقیقی و حقوقی منطقه که در شعارهایشان دم از برنامه ها و حمایت ها و توجهات شان به مناطق محروم و جوانان و آینده شان می زنند بدانند که این گوی و این میدان. این باشگاه فرهنگی ورزشی قصد دارد به نمایندگی از این شهر و شهرها و روستاهای اطراف در مسابقات لیگ استانی و حتی کشوری شرکت کند و مقدمات حضورش را نیز فراهم کرده است و دیگر هیچ بهانه ای برای کمک نکردن نیست. آن هم باشگاهی که با دست خالی تاکنون 16 نوجوان و جوان مستعد فوتبالی این شهر را به تیم های بزرگ و مطرح استان و کشور معرفی کرده است و در صورت حمایت وعده می دهد که بزودی یک پدیده جدید به لیگ استان و حتی کشور معرفی خواهد کرد.

  نوبخت در پایان از همه مخاطبین این خبر خواست که در صورت تمایل به هر نوع همکاری با این باشگاه فرهنگی ورزشی که بزودی با باشگاه بزرگ استقلال تهران نیز تفاهم نامه همکاری منعقد خواهد کرد به شماره 09012432235 تماس حاصل نمایند. ضمن اینکه فعالیت های فرهنگی ورزشی این باشگاه در همه سطوح به وسیله بیش از 40 رسانه ورزشی و عمومی استان و کشور پوشش خبری داده خواهند شد.

  گزارش تصویری شریف خبر از فعالیت های اخیر این باشگاه

   

   

   

   

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده