• خانهفرهنگی
 • کد خبر : 104567
 • تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۷
 • پ

  امام جمعه پلدختر: ضرورت تسهیلات برای کشاورزان

  به گزارش شریف خبر از خرم آباد، حجت‌الاسلام سید محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه اظهارکرد: در شرایط خشک‌سالی و بحران کم‌آبی با توجه به اینکه کشاورزی شغل غالب مردم پل‌دختر است و آنان با مشکل مواجه شدند ،دولت باید در این رابطه خسارات مردم را جبران ...

  به گزارش شریف خبر از خرم آباد، حجت‌الاسلام سید محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه اظهارکرد: در شرایط خشک‌سالی و بحران کم‌آبی با توجه
  به اینکه کشاورزی شغل غالب مردم پل‌دختر است و آنان با مشکل مواجه شدند ،دولت باید در این رابطه خسارات مردم را جبران وآنان را یاری کند.

  وی افزود: براساس آمار جهاد کشاورزی ،شهرستان پل‌دختر حدود ۳۰ هزار هکتارسطح زیر کشت در سال جاری داشته که از این میزان ۶ هزار هکتار کشت آبی وحدود ۹۰ درصد ازکشت‌های دیم بر اثر خشک‌سالی از بین رفته و قابل برداشت نیست.

  امام جمعه پل‌دخترگفت: حدود ۱۱ هزار هکتار مزارع کشاورزی مردم پل‌دختر بیمه شدند که انتظار می‌رود شرکت‌های بیمه در این شرایط سخت و وخیم تنگ نظری نکنند ،چرا که امید کشاورزان به اینگونه کمک‌ها است.

  وی افزود: دولت وام‌های سیل‌زدگان پل‌دختر را که امهال نکرد ،حداقل وام های کشاورزی را گرچه هزینه ای نیز برای دولت ندارد اما پول یکی ۲ سال تنفس از کشاورز گرفته می شود و چاره‌ای جز این کار نیست را امهال کند.

  حجت الاسلام موسوی به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کردو یادآورشد: این فرمایشات، بسیار حائز اهمیت و دارای نکات کلیدی بود که اگر به آن جامه عمل پوشانده شود ،به طور قطع،این پیچ سخت تاریخی و مشکلات پشت سر گذاشته می‌شود.

  وی افزود: راه برون رفت از مشکلات و تبدیل تمامی آن به شیرینی به مانند فتح خرمشهر، از دیدگاه مقام معظم رهبری،عملکرد جهادی ،عزم راسخ ، از
  خودگذشتگی ابتکارعمل ، نگاه بلندمدت و در راس اخلاص و توکل بر خدا است و مجلس و دولت باید در این راه حرکت کنند.

  امام جمعه پل‌دخترگفت:مجلس انقلابی مد نظر مقام معظم رهبری ممکن است به مذاق بعضی‌ها خوش نیاید، اما تعبیری حقیقی است ودر این رابطه به طور قطع حضرت آقا با کسی تعارف ندارد و فرمودند برخی افراد برخی شعارهای انقلابی را دردسر برای کشور می‌دانند که این حرف مردود است.

  حجت الاسلام موسوی یادآورشد: شعار‌های انقلاب در ارزشها وانقلاب‌های ائمه دین(ع) ریشه دارد و مقام معظم رهبری راه برون رفت از مشکلات را رفتن به سمت شعا‌رهای انقلابی می‌دانند ودرمان درد نیز همین است و حائز اهمیت می‌باشد.

  وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، انقلابی ماندن مهم‌تر از انقلابی بودن است که این امر شامل حال وخطاب به تمام ملت ایران می‌ باشد و این را امام راحل برای ما ترسیم کردند چرا که در این مسیر خون شهدای زیادی ریخته شده است.

  امام جمعه پل‌دختر گفت: نماینده مجلس باید ساده‌زیست باشد، اسیر تجمل‌گرایی و عیان‌نشین نباشد، مسئولیت‌پذیر باشد و در قبال اختیاراتی که مردم به وی داده‌اند در میان مردم باشد و از تبعیض و فساد دوری کند.

  وی افزود: مردم و دلسوزان نظام به این جمله مقام معظم رهبری عکس‌العمل نشان دادند و آن را بر دیدگان خود می‌نهند که نمایندگان از دخالت در انتصابات پرهیز کنند و این به عقیده معظم‌له به مصلحت خود نمایندگان است.

  حجت الاسلام موسوی یادآورشد:در عین حال دولت‌مردان باید به حرف نمایندگان که انتقال‌دهنده حرف مردم هستند، گوش فرا دهند.

  وی به حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در پیامی کشته شدگان این حادثه را به خانواده‌های آنان تسلیت تسلیت
  گفت و از آن حادثه، تأسف‌بار یاد کردند و ما نیز به خانواده‌های آنان تسلیت می‌گوییم و خواستار برخورد جدی با مقصران این حادثه هستیم تا دیگرکسی جرات نکند در جاهایی دیگر از کشور از اصول مهندسی و کارشناسی، تخطی کند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده