• خانهاخبار برگزیدهانتظامی و حوادثمسکن، راه و شهرسازی
 • کد خبر : 104540
 • تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴
 • پ

  مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان: ۵۲ تیم عملیاتی در حادثه متروپل آبادان مشارکت دارند

  به گزارش خبرنگار اعزامی شریف خبر به آبادان؛ وحید شعبانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان امروز در خصوص آخرین وضعیت موجود در محل حادثه آبادان اظهار داشت: با توجه به اینکه ساختمان به طور رسمی افتتاح نشده و بسیاری از نقاط ساختمان کامل نبوده است ...

  به گزارش خبرنگار اعزامی شریف خبر به آبادان؛ وحید شعبانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان امروز در خصوص آخرین وضعیت موجود در محل حادثه آبادان اظهار داشت: با توجه به اینکه ساختمان به طور رسمی افتتاح نشده و بسیاری از نقاط ساختمان کامل نبوده است هنوز مشخص نیست که چه تعداد در زیر آوار باقی مانده و تا چه زمان باید آوار برداری را ادامه داد.

  وی افزود: تمامی خانه ها و مغازه ها در اطراف سازه تخلیه شده اند و تلاش شده تا مسیر را برای تردد مردم در محل حادثه مسدود کنیم با این وجود از مردم تقاضا داریم در محل حضور نیابند.

  شعبانی با بیان اینکه سخت ترین مکان این ساختمان برای آوار برداری زیر زمین آن است بیان کرد: منافذی ایجاد شده تا آوار برداری در این نقطه آسانتر انجام شود با این وجود کار بسیار حساس است و باید با دقت انجام گیرد.

  مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار داشت: با تلاش های فراوان صورت پذیرفته توسط همه دست اندرکاران ،بخشی از ساختمان ریزش کرده در خیابان امیری آبادان آوار برداری و قسمت هایی نیز برای ادامه عملیات ایمن سازی شده است.

  شعبانی با اشاره به فعالیت بیش از ۲۲۰ نجاتگر این جمعیت در قالب ۵۲ تیم عملیاتی در حادثه متروپل افزود: عملیات جستجو و آواربرداری تا کشف آخرین فرد زیر آوار مانده ادامه دارد.

  ساختمان متروپل در آبادان دوم خرداد ماه جاری فرو ریخت و باعث مرگ ۲۴ نفر و مصدوم شدن ۴۰ نفر گردید. آوار برداری از ساختمان همچنان ادامه دارد و مسئولان کشوری و استانی در محل حادثه حضور دارند.

  انتهای پیام/

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده